V Národním divadle vystoupí hvězda Metropolitní opery v New Yorku | e15.cz

V Národním divadle vystoupí hvězda Metropolitní opery v New Yorku

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V sobotu 3. listopadu čeká milovníky klasické hudby opravdová lahůdka. V Národním divadle vystoupí sólistka Metropolitní opery v New Yorku Danielle de Niese.

Podzimní pražský galakoncert je jejím prvním samostatným vystoupením v Česku. „Koncertem Danielle de Niese začínáme celý cyklus vystoupení operních hvězd, kterým postupně představíme nejen milovníkům opery špičku toho, co může světová opera nabídnout. ,“ objasnil na tiskové konferenci Pavel Zíka, majitel pořádající agentury Art Invest Holding.

Bývalý manažer Petra Čecha či Martiny Sáblíkové, , vyměnil sport za umění. Nejen o tom, jaké to je, pracovat s umělci a celebritami jsme si povídali v následujícím

Americká sopranistka Danielle de Niese se věnuje zpěvu již od dětství a její mimořádný talent nezůstal bez povšimnutí. Již ve svých osmnácti letech vystoupila v Metropolitní opeře v New Yorku a má za sebou řadu úspěchů na jevištích v Pařížské Opeře, v Curyšské opeře, Královské opeře v Covent Garden, Nizozemské opeře, Teatro Real, opeře v San Franciscu, Lyrické opeře v Chicagu, a dalších.

V České republice bude vystupovat už potřetí. “Snila jsem o koncertu v Národním divadle od své první návštěvy Prahy v roce 2003. Tehdy jsem na Pražském jaru vystupovala v roli Zerliny v Mozartově opeře Don Giovanni ve Stavovském divadle. Byla to pro mě velká čest, bylo mi tehdy pouze 24 roků, ale už tehdy jsem při procházce po mostě Legií snila o vystoupení v Národním divadle. Takže se mi vlastně splní jeden veliký sen, téměř po 10 letech.“, říká ke svému vystoupení sama interpretka.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video