V prvním školním týdnu 10.000 volajících na Linku bezpečí | e15.cz

V prvním školním týdnu 10.000 volajících na Linku bezpečí

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Za první týden nového školního roku vytočilo číslo Linky bezpečí více než deset tisíc dětí. Konzultanti Linky bezpečí v tomto období zaznamenali prudký nárůst hovorů, ve kterých se volající svěřovali s problémy spojenými se školou.

Linka bezpečí ročně odbaví až sedm set tisíc telefonátů, z nichž mezi nejfrekventovanější patří žádosti o pomoc v rodinných a partnerských vztazích, ve vztazích mezi vrstevníky či v sexuální oblasti. Počet hovorů na tuto bezplatnou poradenskou službu, jež v minulých dnech oslavila deset let své existence, pravidelně stoupá zejména v obdobích spojených s nástupem do školních lavic či naopak s koncem školního roku a rozdáváním vysvědčení.

Za deset let fungování Linky bezpečí zaregistroval Český Telecom téměř 6 milionů volání z celé České republiky, což v přepočtu na ceny hovorného představuje několik desítek milionů korun. Náklady na provoz Linky bezpečí financuje Nadace Naše dítě, bezplatné volání vkládá již od spuštění linky jako sponzorský příspěvek Český Telecom.

„Od roku 1997, kdy byl provoz linky posílen o tři miniústředny, jsou naši konzultanti schopni najednou vést až dvanáct hovorů. Přesto naše kapacity stále nestačí pokrýt zájem volajících,“ říká Tomáš Květák, ředitel Linky bezpečí.

„Snažíme se o to, aby naše úspěšné podnikání mělo také lidský rozměr,“ uvádí generální ředitel Českého Telecomu Gabriel Berdár. „Pomoc dětem má pro nás opravdu zásadní význam. Proto počítáme s tím, že se pomoci dětem budeme věnovat i v budoucnu.“

Ve snaze zjednodušit sužovaným dětem volání na Linku bezpečí byla do vybraných telefonních automatů Českého Telecomu instalována speciální tlačítka pro přímé volání na číslo linky 800 155 555. Toto tlačítko „D“ obsahuje nyní již více než sedmnáct tisíc nových telefonních automatů na území celé ČR.

 

Komu pomůže Linka bezpečí?

 

Linka bezpečí je určena pro děti a dospívající, kteří potřebují pomoc při řešení problémů se školou, s rodiči a sourozenci, v partnerských vztazích i při problémech s drogami, hracími automaty nebo s alkoholem.

 

Jak si promluvit o svých problémech?

 

Linka bezpečí je dostupná ZDARMA z pevných linek, z mobilních telefonů i z telefonních automatů z celé České republiky na telefonním čísle 800 1 55555. Již 17 tisíc nových automatů Českého Telecomu, který Linku bezpečí od počátku podporuje, navíc umožňuje rychlou volbu Linky bezpečí pouhým zmáčknutím tlačítka D – děti.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video