Václav Neckář má nový singl a chystá Půlnoční turné | e15.cz

Václav Neckář má nový singl a chystá Půlnoční turné

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Úspěšný comeback Václava Neckáře, legendy české populární hudby, pokračuje. Po vánoční Půlnoční a jarním duetu Na Rafandě s Lenkou Dusilovou na podzim míří do éteru další singl z alba Dobrý časy. Václav Neckář nabídl rádiím nostalgicky vzpomínkovou Bejvávalo s podtitulem Dobrý časy - ústřední píseň celého alba.

Aktuální album Dobrý časy s písničkami autorsko-producentské dvojice Jaromír Švejdík a Dušan Neuwerth, ušitými zpěvákovi „na míru“, prezentuje Václava Neckáře ve výtečné pěvecké formě. Skvělé recenze, zájem posluchačů, zlatá deska udělená tvůrcům při květnovém křtu na koncertě ve Švandově divadle a nespočet vyprodaných koncertů jsou tou nejlepší pozvánkou na velké vánoční Půlnoční turné, které Václav Neckář spolu se skupinou Bacily absolvuje v listopadu a prosinci.

Václav Neckář začínal jako herecký elév v Mosteckém divadle pracujících a v plzeňském divadélku Alfa. Poté od roku 1966 účinkoval v divadle Rokoko, v letech 1968 až 1970 byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Jako herec se proslavil především rolí v oscarovém filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, ale hrál i hlavní role ve filmech Skřivánci na niti a pohádce Šíleně smutná princezna. Od 70. let natáčí a koncertuje se skupinou Bacily, kterou vede jeho bratr Jan Neckář. Letos byl uveden do Síně slávy hudebních cen Anděl.

První z celkem deseti koncertů na zimních stadionech a ve sportovních halách po celé republice se uskuteční 21. listopadu v ČEZ Aréně v Pardubicích, poslední pak čtyři dny před Štědrým dnem, 20. prosince v pražské Tipsport Aréně. Jisté je, že spolu s novinkami z posledního Neckářova alba, včetně hitu Půlnoční, zazní i další skladby, které lidé dobře znají. Například Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Čaroděj Dobroděj, Štědrý den, Planetárium, Suzanne nebo Kdo vchází do tvých snů (má lásko)… Chybět nebudou ani tradiční české koledy.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery