Vánoční dárky pro radost: Dárková krabička s 3D efektem | e15.cz

Vánoční dárky pro radost: Dárková krabička s 3D efektem

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výběr vhodného dárku nám vždy vyrobí nějaké ty vrásky na čele. Zaručeně však uspějeme s dárky, které zhotovíme vlastnoručně. V našem miniseriálu začněme od konce a vyrobme si krabičku na dárek.

Vždyť si jen vzpomeňme na dětské časy, kdy se naši rodiče a kamarádi nejvíce potěšili našimi výtvory, ačkoliv ani zdaleka nevypadaly profesionálně. Ale o to přece při výrobě dárků vůbec nejde, důležitější je originální nápad a kus vašeho já, které dárku vdechnete.

Na výrobu dekoračního předmětu nebo dárku budete potřebovat kvalitní základní materiál - různé barvy, lepidla, laky, barevné papíry různých tlouštěk, kartony, textilie, sušené květiny, korálky, barevné drátky, flitry a peříčka, kousky dřívek, zkrátka jakýkoliv materiál s kterým pracujete nejraději.

Z pomůcek si připravte špachtle, rydla, nožík, hadřík na otření štětců či lepidla, pastelky, křídy, speciální i obyčejné (a hlavně ostré) nůžky, tužku a případně i šablony. A nakonec to hlavní, nesmí vám chybět nadšení, chuť a trpělivost. Nápad, jakou z kreativních technik zvolit již necháváme na vás, věrných a šikovných čtenářkách. Dnes si společně s námi můžete vyrobit dárkovou krabičku, dterá zaručeně udělá radost nejen jako obal, ale i jako krabička na drobnosti, šperky apod.

Autor: Ženy - E15


Dárková krabička s 3D efektem


Na výzdobu kartonové krabičky, šperkovnice nebo kazety na vizitky je vynikajícím materiálem akrylový gel, prodávaný ve výtvarných potřebách pod názvem Malgel. Mléčné bílý, hustý a hladký akrylový gel vytváří na povrchu reliéf s výrazným 3D efektem. Po uschnutí je průzračný (v silnější vrstvě jemně mléčný), hedvábně lesklý a trvale pružný, což zaručuje trvanlivost malby a struktury obrázku.

Jak na to: Malířské plátno namalujete akrylovou barvou požadovaného odstínu a necháme uschnout. Pak naneseme vydatnou vrstvu malgelu zředěného s vodou v poměru 2:1.

Z ubrousku oddělíme vrstvu s potiskem a přiložíme ji na plátno. Potom ubrousek přetřeme malgelem díky němuž obrázek získá hedvábný lesk a lépe vynikne. Na okraje obrázku naneseme akrylovou barvu smíchanou s Mahelem pro zpevnění celého výtvoru.

Stejně postupujeme i po obvodu krabičky i dna, případně vnitřku. Na závěr můžeme vrchní obrázek doplnit drobnými korálky, flitry nebo sušenými květinami podle své fantazie. Přilepíme je opět malgelem a necháme zaschnout a dílko je hotové.

Autor: Irena Forejtová
4. prosince 2009

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video