Vánoční SMS přání do každé domácnosti | e15.cz

Vánoční SMS přání do každé domácnosti

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Další díl našeho miniseriálu o vánočních přáních se týká v současnosti nejpopulárnějšího a nejrozšířenějšího způsobu, kterým chceme svým bližním popřát krásné prožití tohoto kouzelného svátku.

Zasílání klasických pohlednic je drahé a příliš náročné na čas, k doručení e-mailového přání je zase nutná alespoň základní počítačová gramotnost na obou stranách a přístup k internetu. V zemi, kde je více mobilních telefonů než obyvatel, poplatky operátorům jsou na přijatelné úrovni a obsluhovat mobil zvládá i téměř každá babička, se posílání krátkých textových zpráv jeví jako ideální možnost.

Každý rok rekord


Vzhledem k počtu odeslaných SMS během vánočních svátků si tuto skutečnost uvědomuje většina lidí. Každý rok můžeme číst a slýchat o zlomení rekordu z předešlých Vánoc, když bylo odesláno zase o něco více zpráv. Vánoční smsky se v posledních několika letech počítají na desítky milionů, tak moc je tento způsob přání v České republice populární.


Naštěstí současná infrastruktura mobilních operátorů bývá na podobné nápory připravena, takže výpadky sítě, nemožnost odeslat zprávu či její doručení s mnohahodinovým zpožděním už nejsou až tak běžné. Díky tomu lze během několika minut a za pár korun obeslat veškeré příbuzenstvo, kolegy v práci i blízké přátele třeba i s použitím jediného konceptu zprávy, čímž ušetříte neuvěřitelné množství času.

Inspirace


Ne každý se ale spokojí s rolí nudného patrona, který suchým popřáním klidných svátků rozešle stejně formulovanou smsku všem svým kontaktům v adresáři. Na druhé straně může vymýšlení mnoha různých, vtipných a sofistikovaných přání zabrat nežádoucí množství času. Pomoc z tohoto dilematu nabízí samozřejmě internet. Zde po chvilce brouzdání narazíte na desítky serverů, které se specializují na SMS všeho druhu.

 Tipy na vánoční sms:
 • Ahoj, tady Ježíšek, už navlíkám si kožíšek, hádej, co ti dneska dám - přijít na to musíš sám.
 • Z důvodu čerpání plánované zimní dovolené se vánoční svátky překládají na 24., 25. a 26. červen. Váš Santa Claus, Severní pól.
 • Překrásné Vánoce a šťastný nový rok, ať vidíme se dřív než napřesrok.
 • Ahoj, já jsem Ježíšek. Neměla bych Ti to říkat, ale pod stromeček dostaneš ponožky!
 • Krásné svátky vánoční, hodně klidu, pohody a radosti, pěkné dárky pod stromečekem A v novém roce hodně zdraví, štěstí, lásky a peněz přeji ….
 • Přeji Ti co človek nejvíc potřebuje – ZDRAVÍ, to co člověk stále hledá – ŠTĚSTÍ a to bez čeho nelze žít – LÁSKU. Krásné Vánoce přeje….
 • Vazena slecno,tady Jezisek.Chtel jsem Vam sice puvodne dat po stromecek tu novou Nokii ale protoze mi muj andel Alfred rekl ze jste dnes mela v 10,26 jedine prani aby Vam nekdo poslal SMSku tak Vam ji k Vanocum posilam.Timto jste vycerpala bonus na darky a pod stromecek jiz nic jineho nedostanete. S pozdravem Jezisek
 • Najdu krámek za lesní tůní, koupím tam dárek s vánoční vůní.
  Otevři okno, na tiché volání, v balíčku objevíš vánoční vyznání.
 • Příjemné prožití Vánočních svátků, lásku a přátelství v rodinné objetí,
  pod stromkem plno překrásných dárků, anděle, co s vámi v životě poletí.

Zdroj: InternetAž několik tisíc potenciálních zpráv roztříděných do různých kategorií (gratulace, zamilované, vtipné i vánoční) naleznete na jednom takovém serveru. Prakticky všechny získávají finance na základě reklamy umístěné na vlastních stránkách, takže pro návštěvníka jsou jejich služby zcela zdarma. Můžete proto bez problémů prohlížet a vybírat ta pravá přání pro konkrétního člověka či skupinu osob.

Rizika

Zvolené přání pak musíte ručně přepsat do mobilu, i když některé servery nabízejí možnost odeslat SMS přímo od nich skrze webovou SMS bránu operátora. Jakkoli se zdá tato možnost jako nejpohodlnější a nejjednodušší, riskujete tak zpoždění zprávy i její případné nedoručení. Zejména o Vánocích a na Silvestra bývají internetové brány přetížené a nespolehlivé, protože operátoři pochopitelně přikládají prioritu klasicky odeslaným smskám, za které inkasují peníze.Buďte rovněž obezřetní ohledně vhodného výběru obsahu zprávy. To, co pošlete kamarádovi z hospody, se nemusí vždy hodit pro vašeho šéfa, rodiče apod. Zejména jednejte opatrně s odesíláním různě kontroverzních, pro někoho pohoršujících či rasistických SMS, jakkoli se vám může přání opravdu „bílých“ Vánoc jevit vtipné.

Je SMS vždy nejlepší?


Zmíněnou výhodou SMS je, že můžete obeslat velké množství lidí při značné úspoře času i peněz. Dostane se tak i na ty, kterým byste jinak klasické vánoční přání vůbec neposílali. I z toho důvodu pak někteří lidé mohou nést nelibě, že jsou ve stejné „smskové kategorii“ jako všichni ostatní. Zejména pokud jsou to lidé vám blízcí, které jste roky zásobovali vánočními pohlednicemi.

Zasílání klasických papírových přání je i nadále známkou určité úcty, že jste si dali tu práci a obětovali čas i peníze k popřání krásných svátků zrovna této osobě. I toho využívají nejrůznější obchodní společnosti, které svým klientům zasílají přání poštou, přestože zpravidla mívají i e-mailový či telefonický kontakt. Nicméně s výjimkou ultratradicionalistů a zapřisáhlých poštovních konzervativců i pouhou smskou potěšíte prakticky kohokoli.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video