Velký horoskop na rok 2012 - co Vás čeká v druhé polovině roku? | e15.cz

Velký horoskop na rok 2012 - co Vás čeká v druhé polovině roku?

ZDROJ: Ženy - E15

Alena Horáková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čas nás nemilosrdně svými hodinovými ručičkami přibližuje k tolik diskutovanému datu 21. 12. 2012. Co nás tedy čeká v tomto pro mnohé klíčovém roce? O svou předpověď se s vámi podělí astroložka a kartářka Alena Horáková z [[http://www.vestenionline.cz|Věštění Online.cz]].

Máme to výsostné právo a čest být přítomni ukončení jednoho Velkého cyklu a zrození nového Velkého cyklu A každá žena ví, že porod provází bolesti a někdy i komplikace. Ani tento časový přelom nebude výjimkou. Země se bude chvět a formovat do nové podoby, očistná voda se bude vzdouvat na územích, z nichž je třeba odplavit negativitu, vzduch odvane vše špinavé a nečisté a oheň spálí to, co svým vývojem dospělo k zániku.

Čechám se ale až na lokální záplavy a mírná zemětřesení bez větších škod tyto zemské úpravy vyhnou. V minulých letech jsme měli všichni dostatek času k vytvoření nového hodnotového žebříčku, k poznání svého místa ve společnosti i k nalezení sebe samých. První polovina roku 2012 se ještě ponese ve znamení hledání správného místa.

Ten, kdo odmítl změnu v roce 2011, bude tvrdě, někdy až nátlakem postaven tam, kam patří. Jinými slovy – někteří lidé budou nuceni odejít z práce, ze vztahu, změnit bydliště nebo svou profesi. Nátlak je to správné slovo pro první polovinu roku, a to i v politickém a společenském životě. Tak jako se bude mnohým hroutit osobní život pod rukama, budou se i politikům hroutit jejich představy a plány.

Ještě, než se ale za současnou vládou zavřou historické dveře, uvidí světlo světa zákony, které nám přinesou výrazné omezení a finanční ztráty. Rozkoly uvnitř politických stran naštěstí zabrání výronu dalších omezujících a pro pracujícího člověka likvidačních zákonů. Všichni budeme muset více šetřit a hlavně se spoléhat na své vlastní výdělečné schopnosti. Nikdo už nedostane nic zadarmo a bez práce, a pokud ano, vesmírné zákony se postarají a napravení rovnováhy.

Až druhá polovina roku přinese výraznější úlevu, bude plná světla a optimismu. Lidem se začne vracet víra v lepší zítřky a s ní také naděje jdoucí ruku v ruce s příležitostmi a novými možnostmi. Finanční situace se bude pomalu zlepšovat, nová vláda vzniklá v tomto pololetí se bude více zaměřovat na prosperitu státu, než na vlastní prospěch. Celý rok bude přát umělcům a lidem, kteří opustili silné materiální myšlení. Ve vzduchu bude cítit vůně Nového cyklu a díky těmto energiím se změní i nitro mnohých lidí.

Energie sobectví, sebelítosti a iluzí se začne vytrácet a stále více se budeme setkávat s ohleduplností, pochopením, soucitem a láskou. V prosinci se otevřou dveře Nových časů. Bez apokalypsy, bez konce světa, bez velkého třesku. Možná si ani neuvědomíme změny, které se odehrály v našem nitru, možná si ani nevšimneme, že čas se opět zpomalil a možná nám úplně unikne, že jsme „jiní“ lidé, než ti, kteří stáli na počátku všech těchto změn na konci osmdesátých let. Určitě si ale povšimneme, že rok 2012 dokončil přeměnu našich životů a v nitru budeme vědět, že na dlouhou dobu nás nečekají žádné závratné změny ani extrémní situace. Proto vykročme do roku 2012 s pevným odhodláním nenechat se znechutit, se silou vytrvat a vírou, že nad našimi životy stále silněji září Světlo Lásky, Naděje a Ochrany.

Beran

Všichni Berani budou plni sil, elánu a nových nápadů. Uran bude zrozence z první dekády ( 21. – 31.3.) nutit ke změnám a Pluto přidá tlak z vedoucích míst.

Bude zapotřebí mnoho trpělivosti, kterou Beran zrovna neoplývá, aby neudělali nerozvážnost, která by se v budoucnu ukázala jako chybný krok. Až prosinec tyto zkoušené Berany odmění šťastnými náhodami a splněním nějakého snu.

Na opravdu plodný rok se mohou těšit Berani z prostřední dekády (1. – 10. 4.), kteří budou pokračovat ve své snaze po sebezdokonalení a společenském úspěchu. Ve druhé polovině roku jejich snahy podpoří Jupiter a úspěch tak mohou čekat ve všech aktivitách, na které upínají svou pozornost.

Zrozenci z posledních deseti dnů znamení (11. – 20. 4.) se do konce září ještě budou potýkat s brzdícím vlivem Saturna, který bude zkoušet jejich trpělivost a zodpovědnost. Úsilí, které budou muset vynaložit na dokončení svých plánů, se jim ale bohatě vyplatí a podzim je odmění stabilní pozicí s pravidelným příjmem. Každý Beran v tomto roce pevně ukotví buď ve stávajícím vztahu, nebo s odvahou sobě vlastní nefunkční vztah opustí a najde si klidnější zázemí. Po zdravotní stránce by měli být Berani opatrní na úrazy, zvláště ti z první dekády znamení, protože budou prožívat až do listopadu náročnější rok.

Býk

Býk je v první polovině roku rozmazlovaným znamením zvěrokruhu. Jupiter bude procházet celým znamením a postupně se jeho příznivý vliv dotkne všech zrozenců Býka. Býci z první dekády ( 21. – 30.4.) budou ještě podpořeni mocným vlivem Pluta, silnou intuicí a rozhodností.

Naopak zrozenci z posledních dnů Býka ( 18. – 20.5.) se v prvních měsících roku budou potýkat s nedostatkem sil a nechutí. Je důležité ale vědět, že Jupiter rozdává plnými hrstmi štěstí. Proto by se všichni Býci neměli bát opustit své vyježděné koleje a přijmout šanci na pozitivní změnu ve svém životě. Ta se bude týkat většího příjmu peněz, povýšení v zaměstnání nebo zakoupení vysněného bydlení. Láska si bude se všemi Býky pohrávat po celý rok, někteří najdou svůj vysněný protějšek a jiní prožijí několik milostných vzplanutí. Pokud se Býk nerozhodne vědomě zůstat sám, a to se nestane, protože víc, než jiní potřebuje zázemí, pak konec roku prožije v pevném vztahu.

Po zdravotní stránce budou Býci náchylnější k prochladnutí, takže by měli dbát na teplé oblečení. Od června se fyzická kondice Býků upevňuje a jediné nebezpečí, které jim v průběhu roku hrozí, je přibírání na váze vinou přejídání.

Blíženci

Blíženci z první poloviny znamení (21. – 31.5.) budou rozmazlováni od června do konce roku a jejich úspěšné období překročí i hranice roku 2012. Ale zvláště v červnu bude mnoho Blíženců náchylných k přepínání svých sil a možností. Mnoho různých plánů a přání zastíní reálné možnosti, takže červenec bude pro Blížence časem silně pracovním, kdy za pomoci Urana a Marse vyvinou až neuvěřitelnou sílu ke zvládnutí všech svých závazků.

Blížence druhé dekády ( 1. – 10.6.) zasáhne vliv Saturna, stanou se zodpovědnějšími a jejich situace se ve všech směrech zklidní a stabilizuje. Každý Blíženec by měl v sobě objevit uměleckou složku, kterou jistě má a tu rozvíjet. Pokud všichni Blíženci přijmou svou míru zodpovědnosti, pak je příští rok čeká velký rozkvět. Finance sice v tomto roce mohou zaznamenávat velké výkyvy, ale rok je příznivý pro vztahy všeho druhu.

Zvláště Blíženci z druhé poloviny znamení ( 5. – 20. 6.) budou chtít zlegalizovat svůj vztah, a ti, kdo se touží seznámit, mohou směle oslovit objekt svých snů. Ani po zdravotní stránce nehrozí velké nebezpečí. Z přepracování se může vyvinout virové onemocnění, ale toho se Blíženci rychle zbaví.

Rak

Rakům z druhé dekády ( 11. – 20. 7.) bude rok 2012 probíhat bez větších výkyvů a změn. Raci z první ( 21. – 30.6.) a třetí ( 10. – 20.7.) dekády budou prožívat počátek roku ještě napjatě a vytíženě. Saturn nutí zrozence třetí dekády k vypjatým výkonům, přesunuje na ně zodpovědnost a vyžaduje po nich spoustu trpělivosti a schopnosti zvládat překážky.

Výrazné uvolnění přichází v druhé polovině roku, která je bez rušivých vlivů. Raci z první dekády by po celý rok měli využít zvýšeného příjmu energie k seberealizaci nebo tvůrčí činnosti, která na konci roku přinese své plody. Rozhodně by se ale neměli realizovat skrze své nadřízené, mohlo by je to stát místo. Vztahy budou mít všichni Raci stabilní, žádná velká změna se nechystá.

Díky vlivu Pluta se Raci z první dekády začnou vnitřně osvobozovat z podřízené role pečovatelky a budou hledat širší uplatnění ve společnosti. Po finanční stránce je pro Raky vhodné na počátku roku spíše šetřit, ale od května už budou jejich finance narůstat. Zdravotně je pro Raky vhodná pestrá strava, protože tento rok hrozí žaludeční a střevní nevolnosti. Pohyb na čerstvém vzduchu všem Rakům výrazně zvýší kondici.

Lev

V roce 2012 nestojí Lvům v cestě vůbec žádná překážka. Zrozence z první dekády ( 21 – 31.7.) bude provázet příznivý vliv Urana, který dodá jejich vrozenému šarmu originální nápady a posunuje jejich život za hranice všedních zážitků.

Všem Lvům prospěje cestování do nějaké exotické sluníčkem prohřáté země. Kdo tu možnost nemá, měl by se v letních měsících postarat o dostatečně dlouhou dovolenou, kterou stráví ve společnosti příjemných lidí. Po pracovní stránce se Lvům povede výborně zvláště v podzimních měsících. Podnikatelé rozšíří své firmy, zaměstnanci upevní své pozice. To se samozřejmě projeví i na finančních příjmech. A pokud začne finanční tok vysychat, není třeba se zasahovat. Konec roku opět naplní Lví peněženky.

Ve vztazích bude zasahovat osud a nepředvídatelné náhody. Mnohý Lev se opět sejde se starou láskou a nezadaní potkají osudový protějšek. Vášně Lva mají po celý rok zelenou a mnohý Lev zažije dobrodružství, o kterém celý život snil. A pokud si Lvi dopřejí dostatek spánku a nezanedbají preventivní prohlídky, pak i po zdravotní stránce proběhne rok 2012 bez problémů.

Panna

Začátek roku může být pro Panny narozené ve třetí dekádě znamení ( 11. – 21.9.) poměrně obtížný. Nevyhnou se jim různé střety, hádky a nedorozumění.

V záplavě starostí a povinností by mohla leckterá Panna zapomenout zaplatit důležité účty a tím si způsobit problémy. Ale už v následujících měsících se všechny tyto problémy rozplynou a díky svému úsilí a vytrvalosti se všechny Panny budou dostávat na zasloužené výsluní. To bude také znát na stavu jejich financí, které v jarních a podzimních měsících zaznamenají výrazný nárůst.

Neklidný začátek roku se také projeví ve vztazích, kdy mnozí zrozenci Panny budou nespokojeni v současném vztahu a tuto situaci budou zkratkovitě řešit útěkem do jiné náruče. Ale už od dubna se zásluhou Neptuna Panny zklidní, protože díky vnitřnímu vedení poznají, který partner je pro ně ten pravý. Květen a následující měsíce si už mohou užívat znovunalezený klid a lásku. Také po zdravotní stránce hrozí v první polovině roku problémy, a to virového charakteru. Celý rok by Panny měli hovořit o svých problémech a nepotlačovat je uvnitř sebe. Vyhnou se tak psychické zátěži, která by se nepříznivě odrazila na zdraví.

Váhy

Váhy se tento rok definitivně vymaní ze stísňujícího vlivu Saturna, který do října bude ještě prověřovat Váhy narozené v poslední třetině znamení (11. – 20. 10.). Pro tyto zrozence to bude rok náročný, plný překážek a nutnosti řešit několik různých problémů najednou. Ale příznivý vliv Neptuna jim dokáže intuitivně napovědět, která cesta je pro ně správná.

Zvláště ti, kdo se věnují umění, mohou z tohoto roku vytěžit maximum. Předpokladem je ale tvrdá a zodpovědná práce. Po finanční stránce bude pro všechny Váhy příznivější druhá polovina roku, kdy se dočkají většího obnosu nebo vyšší mzdy. V prvních měsících roku však hvězdy nepřejí ani uzavírání smluv, ani obchodu či půjčkám. Také vztahy budou procházet zatěžkávací zkouškou.

Váhy budou mít tendenci vynucovat si násilím svá přání, ale tomu by měli předejít. Pluto je sice obdaří neodolatelným charismatem, ale nedostatek trpělivosti a taktu by mohl vážně narušit nebo dokonce zničit příznivě se rozvíjející vztah. Náročné období se odrazí i na fyzické kondici, proto je pro Váhy důležité zajistit si dovolenou plnou sluníčka, které jim prohřeje ledviny a povzbudí jejich optimismus.

Štír

Štír je velice silné a charismatické znamení. Tato síla a magická přitažlivost bude ještě Plutem posílena u Štírů narozených na konci října a začátku listopadu. Příliv silné energie by ale mohl u některých Štírů způsobit přecenění vlastních sil a sebestřednost, kterou by si poškodili pověst v zaměstnání nebo u obchodních partnerů.

Spíše, než k nátlaku na druhé jsou tyto energie vhodné k sebepoznávání a změně hodnotového žebříčku. Začátek roku je pro Štíry trochu náročnější, ale už od února se mohou těšit na finanční ocenění. Další odměna za celoroční práci, ve které se Štírům povede dobře, je čeká na konci roku 2012.

V říjnu se přesune Saturn do znamení Štíra a do konce roku pocítí jeho přísný pohled zrozenci prvního dekanu ( 21. – 31.10.). Pokud využijí svoji silnou vůli k překonání problémů, pak jim Saturn ukáže jejich místo v životě a ještě více posílí jejich vliv. Osobní síla Štírů se projeví i ve vztazích, někteří potkají osudový vztah, jiní upevní ten stávající. Všichni Štíři budou mít mnoho šancí k seznámení a tento rok vznikne několik velice pevných přátelství. Po zdravotní stránce bude rok pro Štíry silně kolísavý. Pokud se nedokážou zbavit stresu a napětí, pak se tělo bude formou nemocí dožadovat obnovení rovnováhy.

Střelec

Střelci z první poloviny znamení ( 21.11. – 5.12.) budou podpořeny příznivým vlivem Urana, který je bude nabádat k dobrodružným akcím ve všech oblastech jejich života. Pod tímto vlivem mohou vzniknout výrazné umělecké výtvory nebo vynálezy v oblasti techniky a komunikace.

Mnohý Střelec zatouží vydat se do dalekých krajů a poznat nové kultury, žít jiným, než obyčejným životem. Tento vliv tak může způsobit mnohá nedorozumění, nepřátelství i rozbroje nejen na pracovišti, ale i ve vztahu. Od června svou působnost přidá ještě Jupiter a pod tímto vlivem už Střelce neudrží nic a nikdo na místě. I když finanční stránka bude po celý rok dobrá přesto expanze, kterou Střelci pocítí, by mohla daleko překročit finanční možnosti.

Proto je zapotřebí realistického pohledu nejen na vlastní síly, ale také na finanční situaci. Až tato doba pomine, mohl by mnohý Střelec zjistit, že si sice užil, ale zároveň také ztratil vše, na čem mu doopravdy záleželo. Silné emoce se promítnou také do vztahů, stejně jako přílišná očekávání a z nich pramenící výčitky. Až konec roku zklidní vášně a Střelec ocení trpělivost partnera. Po zdravotní stránce potřebuje Střelec v tomto roce dostatek pohybu a aktivit.

Kozoroh

Kozorozi zažijí rok, ve kterém se bude střídat velká dávka štěstí se stejně velkou dávkou povinností a pracovního vytížení. Zvláště Kozorozi z první dekády (21. – 31.12.) budou mít tendenci měnit své okolí a vysvětlovat nadřízeným, jak by se mělo správně pracovat.

Takový tlak ale vyvolá v druhých prudký odpor, a může vést k velkým nepříjemnostem. Jindy trpělivý Kozoroh bude oplývat nedočkavostí a bude mít tendenci bourat vše, co tak pracně v minulých letech vytvořil. Naštěstí je zde příznivý vliv Jupitera, který se v průběhu roku dotkne všech Kozorohů, takže následky jejich chování nebudou tak tragické.

Nejsilněji pocítí příval nových možností a střípky štěstí zrozenci z prostřední dekády (1. – 10.1.), zatímco Kozorozi z poslední dekády (11. – 20.1.) budou ještě vystaveny prověrce trpělivosti a zodpovědnosti. To ale Kozorohům problémy nečiní, takže odměnou jim v podzimních měsících bude povýšení v práci a společenský úspěch následovaný finančním oceněním. I ve vztazích se Kozorozi budou cítit jako na houpačce a zdravotní stránka se bude odvíjet právě od toho, jak si s těmito změnami, proměnami a někdy i extrémy dokážou poradit.

Vodnář

Začátek roku přináší neobyčejné možnosti zrozencům z třetí dekády ( 11. – 20.2.). Konečně získají stabilní práci, vytvoří umělecké dílo nebo se vydají na cestu, po které toužili. Vodnáři z první dekády ( 21. – 31.1.) se zase mohou těšit na příliv inspirace a energie, která jim do cesty přinese nové tvůrčí nápady a několik nečekaných příležitostí, kterých by se měli určitě chopit.

Každý Vodnář by měl využít co nejvíce inspirace a šancí do října, kdy se začnou tyto příznivé vlivy rozpouštět. Do konce roku pak už bude záležet na tom, jak si Vodnáři poradí s povinnostmi a závazky, které na sebe v průběhu jara a léta nabrali. Pokud se nebudou bát uvést do života něco nového, co zcela narušuje tradice, pak na konci roku mohou očekávat i náležité finanční ocenění. Vodnář je znamením pokroku a rok 2012 vyzkouší tyto zrozence, jak dalece si své možnosti uvědomují.

Vztahům nejvíce přeje jarní a letní čas, ostatní roční období se budou Vodnáři věnovat spíše práci a vynálezům. Mnoho Vodnářů začne problémům v partnerském vztahu věnovat pozornost až na konci roku, kdy se díky komunikaci přes tyto problémy hravě přenesou. Zdravotní stav bude po celý rok mimo běžných maličkostí velice dobrý. A pokud některý z Vodnářů trpí zdlouhavým onemocněním, jeho zdravotní stav se výrazně zlepší. Může dojít i k celkovému uzdravení.

Ryby

Hned počátkem roku vstupuje do znamení Ryb jejich vládce Neptun. I když příznivé vlivy pocítí nejsilněji zrozenci z první dekády (21.2. – 1.3.), příval intuice, fantazie a tvůrčí činnosti mohou čekat všechny Ryby. Ti, kdo se zabývají meditacemi a duchovními činnostmi budou výrazně ve své práci posíleni stabilizujícím vlivem Saturna a mnoho ze svých vizí dokážou přenést do praktického života.

Mohou tak vzniknout nové formy léčení či výrazná umělecká díla. Pokud ale nebudou Ryby věnovat pozornost svému vnitřnímu životu a poselství z duchovních sfér, mohou propadnout chaosu a zmatku. Naštěstí i je Saturn postaví nohama pevně na zem a ukáže jim jejich reálné možnosti. Všechny Ryby dostanou až do června šanci zúročit svoje nadání, poznatky a přijmout výzvy, které jim osud postaví do cesty ve formě pracovní příležitosti nebo partnerského vztahu.

Od července do konce roku budou ale Ryby z první poloviny znamení ( 21.2. – 6.3.) vystaveny pokušení přetěžovat své síly, nadměrně utrácet nebo extrémně emocionálně reagovat. Jejich vztah proto bude vystaven zátěži, která prověří, zda je postaven na pevných základech. Některým Rybám se partnerské vztahy rozpadnou, ale okamžitě vzniknou nové. Po zdravotní stránce nehrozí mimo psychického vypětí způsobeného nestřídmostí a špatným odhadem vlastních možností, žádné závažnější onemocnění.

Další předpovědi naleznete na www.vestenionline.cz

Autor: Alena Horáková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video