Vybíráme letní dětský tábor | e15.cz

Vybíráme letní dětský tábor

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čas prázdnin se neúprosně blíží a nastává každoroční rodičovské dilema, co si počít s dětmi.

Jak zařídit, aby byly ideálně mimo město na čerstvém vzduchu, v bezpečí a dobře se bavily? Jednou z možností, která výše uvedený výčet obsahuje, je hození pokračovatelů rodu na krk vašim rodičům. Ne vždy lze však toto uskutečnit. Další vhodnou alternativu lze pak nalézt v podobě letních dětských táborů. Těch je v dnešní době provozováno velké množství a tak je skutečně z čeho vybírat. Jak ale zvolit ten správný, který bude vyhovovat všem vašim náročným kritériím?

Utřiďte si priority

Nejdříve ze všeho se musíte zamyslet, co od dětského tábora očekáváte. Podle toho zvolíte pořadí bodů, které musí tábor splňovat, od nejdůležitějších až po ty méně podstatné. Pro někoho je tím hlavním cena, jiný preferuje bohatý a pestrý program, další dlouhodobou tradici a kvalitní zázemí a někdo vyhledává letní pobyt podle toho, jak dlouhý odpočinek od dětí mu dopřeje. Jakmile si toto ujasníte, můžete se směle pustit do porovnávání nabídek.

Autor: Ženy - E15


Kde se můžete o letních dětských táborech dozvědět? Prakticky na každém kroku. Stačí si jen více všímat prostředí kolem sebe. Na nabídky narazíte ve vozidlech MHD, v reklamní části novin, na veřejných nástěnkách a samozřejmě na internetu. Právě celosvětová počítačová síť se nejspíš stane vaším hlavní zdrojem informací. Během několik chvil zde můžete nalézt desítky nabídek, inzerátů a dalších informací o táborech i jednotlivých bězích, kterých je během léta do stejné lokality více.

Na co se zaměřit?

Při výběru tábora je přínosné věnovat pozornost několika bodům. Předně si zjistěte, kdo celou akci pořádá. Výběr velké a renomované společnosti či známého průmyslového podniku, který pořádá tábor jako rekreaci pro děti svých zaměstnanců, je vždy vhodnější, než poslat děti skrze miniaturní firmu, jejíž jediní zaměstnanci jsou ti, kteří budou na táboře dělat vedoucí. Výjimku zde pochopitelně tvoří malé skupiny napojené na nějaký zájmový kroužek, ve kterém se všichni znají a i vy osobně znáte pořadatele.

Autor: Ženy - E15


Až budete své rozmazlené ratolesti přemlouvat k odjezdu na tábor, musíte je navnadit na zajímavý program, který jim zaručí zábavu po celý pobyt. Jako vzorný rodič jistě víte, co vaše děti zajímá a baví. Na výběr budete mít širokou paletu různě zaměřených táborů. Některé dávají důraz na soužití s přírodou a táborovou klasikou, jiné lákají na sportovní vyžití všeho druhu a další třeba na jazykové vzdělání dětí. Od pestrosti a náročnosti programu se pochopitelně odvíjí i to, jakým způsobem celá prázdninová legrace postihne vaší peněženku.

Nemusíte být zrovna Harpagon, ale…Důležitým kritériem výběru bývá pochopitelně cena. Tu tvoří zejména délka pobytu, program a úroveň bydlení a stravování. Harmonizace všech tří faktorů do únosné finanční míry je jistě to, o co vám půjde. V rámci marketingových tahů se setkáte zejména s ovlivňováním celkové ceny délkou pobytu. Je mnohem efektivnější nabídnout desetidenní pobyt za 3 500 Kč, než čtrnáctidenní za 4 000 korun. Nenechte se proto nachytat a raději si propočítejte cenu na jeden den.

Informací není nikdy dost, pokud se jedná o vaše děti. Nelitujte proto času, který můžete strávit vyhledáváním informací o konkrétním táboře na internetu. Celá řada táborů má kvalitně zpracované internetové stránky, které často obsahují detailní program pobytu, informace o vedoucích, spoustu fotek apod. Užitečné jsou rovněž internetové diskuze, ve kterých lze často nalézt pochvalu nebo naopak kritiku. Ta vašemu rozhodování může velice pomoci.

Autor: Ženy - E15


Jakmile máte vybráno, zaplaceno a zařízeno, můžeme už jen vašim dětem popřát příjemně strávené prázdniny v přírodě a vám klid, pohodu a odpočinek, který si po náročném rodičovství jistě rádi dopřejete.

Autor: Josef Kraus

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video