Výherci knihy Hubnutí bez blbnutí – pravdy a lži o dietách | e15.cz

Výherci knihy Hubnutí bez blbnutí – pravdy a lži o dietách

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cítit se šťastně, žít zdravě, mít rád své tělo, tělo pružné, pohyblivé, a tudíž krásné, kdo by si to nepřál! Igor Bukovský nyní sepsal návod na přežití pro všechny, a sice ve své již sedmé knize Hubnutí bez blbnutí – pravdy a lži o dietách a detoxikaci.

Napínavá knížka, která se čte jak humoristický román, bude začátkem května k mání i v českých knihkupectvích. Při vydání na Slovensku, v lednu tohoto roku, se kniha hned zařadila do žebříčku deseti nejprodávanějších knih.

Autor, sám lékař, který už dávno vyhlásil přímo ve vlastních kuchařských knihách válku párkům, uvádí poznatky z posledních výzkumů obezity z listopadu 2008. Má totiž zkušenosti i z vlastní Ambulance klinické výživy, kterou otevřel v Bratislavě. Proto také s pochopením pro naše problémy předává mnoho praktických rad, tipů a triků. Své báječné rady přitom píše za barovým pultem(!) a vstoje: „Je to dobré nejen pro mysl a povzbuzení kreativity, ale i jako prevence před hemeroidy a křečovými žílami. Také se tak spálí víc kalorií!“ dodává s úsměvem.

Igor Bukovský nám poví, proč nás někteří lidé nutí jíst. A taky třeba, proč je přesvědčen, že „je lepší naučit se žít s cukrem v jeho různých podobách „v kamarádství“ (nikoli v otroctví!), než mu vyhlásit otevřenou válku a masivně se uchýlit k takovým falešným pomůckám, jako jsou umělá sladidla!“ Tyto umělé látky mohou totiž údajně dokonce ohrozit život našeho psa! Co asi pak dělají s námi? S údivem zjišťujeme, jak se mnohdy snažíme zhubnout podle vžitých „bludů“, předsudků a nesmyslných diet…

Autor: Ženy - E15


Na 190 stranách knihy autor vtipně a lehce ironicky, ale též trpělivě, reaguje na současnou záplavu diet a výživových doplňků. Text je rozdělen na oddíl Příběhů a oddíl Pravdy a lži.

Příběhy čtenářům ukáží nejdůležitější součásti a souvislosti lidského těla a duše, aby bylo možné se lépe seznámit s vlastním tělem a přizpůsobit jeho zvláštnostem i samotné hubnutí. Příběhy jsou o hubnutí, dietách, neúspěchu, trávicím systému, metabolismu, leptinu, mozku, spánku, svalech a vážení. Například zjistíte, že „trávicí systém můžete skutečně využít k hubnutí, ke kontrole hmotnosti“, zjistíte, že sám trávicí systém může fungovat jako záchranný pás před tloustnutím!

Bibliografie

MUDr. Igor Bukovský, PhD.

MUDr. Igor Bukovský, PhD., narozen 1966, žije a pracuje v Bratislavě. Po vystudování lékařské fakulty v Bratislavě se začal specializovat na otázky výživy člověka. Ve své Ambulanci klinické výživy řeší se svými klienty otázky správného způsobu stravování, hubnutí a zdravého životního stylu. Intenzivně spolupracuje se slovenskými televizními a rozhlasovými stanicemi. Dá se říci, že je neúnavný propagátor zdravého životního stylu. Svých předchozích šesti knih prodal na Slovensku a v Česku celkem 600 tisíc výtisků. Je členem Americké dietetické asociace, Americké společnosti pro klinickou výživu a Britské společnosti pro výživu. Za svou doposud poslední vydanou knihu v ČR Návod na přežití pro muže obdržel cenu „Český bestseller v kategorii nebeletrie pro dospělé“.

Igor Bukovský: Vegetariánske dieťa, 1992, 1995, 1998, 2002
Igor Bukovský: Miniencyklopédia prírodnej liečby, 1992, 1995 - Advent-Orion, 1998, 2002,
Igor Bukovský: Hľadá sa zdravý človek, Advent-Orion, 1998
Igor Bukovský, Erika Csekes: Recepty na fajn časy, Advent-Orion, 2000
Igor Bukovský: Návod na prežitie pre muža, AKV - Ambulancia klinickej výživy, 2006
Igor Bukovský, Pavol Lipták: Hneď to bude (Navarte rýchlo, zdravo a chutne), AKV - Ambulancia klinickej výživy, 2007
Igor Bukovský: Teraz to zíde? Pravdy a klamstvá o chudnutí, AKV - Ambulancia klinickej výživy, 2009Pravdy a lži přinášejí komentáře autora - lékaře k nejčastěji se vyskytujícím tvrzením o nadváze, obezitě a hubnutí, které se za poslední tři roky objevily v časopisech, na internetu a v příbalových letácích výživových doplňků.

Dnes je již jisté, že výživa má vliv na imunitu a alergie a stává se nejen nástrojem prevence chorob, ale i nástrojem léčby. V této knížce však najdeme další mnohem překvapivější, avšak ověřené informace. Dovíme se o skutečných účincích bleskových diet, o tucích, bílkovinách, cukrech a umělých sladidlech, glykemickém indexu, o důležitosti snídaně a kupodivu i večeře, o cvičení, pitném režimu, trávení, o vlivu psychiky na tloustnutí, o motivaci k hubnutí. A také o pevné vůli i o tom, jak je třeba organismus vyčistit.

Lehkým perem autor popisuje nejen výsledky složitých výzkumů, ale ještě jako osvěžení přidává odpovědi českých osobností na otázku, jak umějí vydržet samy se sebou. Všechny situace mají řešení
, jak zjistíme při čtení. A autorův optimismus dodává čtenářům odvahu, aby své snahy o zdravý a naplněný život nevzdávali. Kniha má ambice stát se opravdovým návodem na správné a zdravé hubnutí díky důvěryhodnosti autora - lékaře a díky kvalitnímu zpracování nejnovějších vědeckých poznatků o vlivu výživy na člověka. 

Pět z vás, kteří se zúčastnili naší soutěže a správně odpověděli na soutěžní otázku si budou moci tuto knihu zařadit mezi své oblíbené tituly v knihovničce.


Soutěžní otázka:

V kterém roce byla u nás (české vydání) vydána kniha Igora Bukovského s názvem Návod na přežití pro muže?

Správná odpověď
a) 2007


Výherci:


Adéla Malá, Praha
Lenka Závodská, Kostice
Lena Vyktorinová , Hodonín
Marcela Žažová, Zbýšov
Terezie Jáchimová, Polná


Všem výhercům srdečně gratulujeme!


20. května 2009

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video