Výstava pro kočku – přijďte se podívat! | e15.cz

Výstava pro kočku – přijďte se podívat!

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V neděli 2. dubna 2006 se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9, Horní Počernice) Výstava pro kočku - jarní umísťovací výstava opuštěných koček.

Cílem umísťovací výstavy je najít nový domov pro co největší počet koček, a připravit tak v útulcích místo pro ta zvířata (hlavně nechtěná koťata), která se tam v průběhu jara dostanou. A aby měla zvířata v útulcích co do mističky, je vstupenkou na výstavu konzerva krmení pro kočky (možno zakoupit přímo na místě).

Co je to umísťovací výstava?
Umísťovací výstava se od klasické chovatelské výstavy liší tím, že zde kočky nesoutěží o tituly, ale hledají nové domovy. Na umísťovací výstavu jezdí soukromé útulky prakticky z celé republiky, neboť zde mají velkou šanci najít vhodné majitele i pro zvířata z oblastí,  kde je o kočky minimální zájem (např. jižní Morava). Zájemci o kočičí kamarády si zase mohou vybrat svého budoucího mazlíka z téměř stovky koček.

Co bude na výstavě k vidění?
Především zhruba stovka koček a koťat nejrůznějších barev a povah z deseti zatím přihlášených ochranářských organizací i od soukromých pečovatelů, které budou hledat nový domov. Všechny vystavované kočky budou vakcinované, v dobrém zdravotním stavu, který ještě na místě prověří veterinář. Valná většina zvířat je určená jako mazlíček do bytu, ale najdou se i kočky vhodné k domku se zahradou či jako myšilovci do stodoly. Všechny kočky starší osmi měsíců budou kastrované.

Autor: Ženy - E15
A co ještě?


Na výstavě si budete moci koupit za výhodné ceny chovatelské potřeby (krmivo, stelivo, kočičí toalety, hračky, škrabadla, pamlsky a vitamíny aj.) pro své domácí mazlíčky. Prodávány budou i různé kočičí drobnosti v charitativním krámku, jakož i šáchor - oblíbený zelený kočičí zákusek - či grafické listy Františka PONa, které autor věnoval ve prospěch opuštěných koček. Pro děti je přichystán program, na kterém se podílí Muzeum dětské kresby, a také expozice dalších domácích zvířat. Navíc děti, které přinesou na výstavu vlastnoručně namalovaný obrázek kočky (čtvrtka velikosti A4), mají vstup zdarma a navíc budou jejich obrázky vystaveny v Muzeu dětské kresby v rámci výstavy dětských kreseb s kočičí tématikou.

VÝSTAVA PRO KOČKU se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9 - Horní Počernice), která se nachází jednu zastávku autobusem od konečné metra B Černý most. Použít můžete autobus číslo 221, 223, 261, 273, 303, 304, 353 nebo 398. Podrobné informace o výstavě, včetně plakátků k vytištění, kterými můžete pomoci s propagací výstavy ve svém okolí, najdete na www.kocky-online.cz/akce.

Na výstavu jste srdečně zváni i v případě, že o pořízení kočičího kamaráda neuvažujte. Opuštěným kočičkám můžete pomoci také tím, že na výstavu přinesete zbytky vlny, látek či oblečení, ze kterých se dají ušít transportní sáčky, případně dá využít namísto pelíšků. Přivítáme také použité chovatelské potřeby pro kočky i pro psy, které vaše zvířata již nepotřebují.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video