William a Kate nechali pokřtít svého syna, maly princ má sedm kmotrů | e15.cz

William a Kate nechali pokřtít svého syna, maly princ má sedm kmotrů

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V kapli Svatojakubského paláce v Londýně byl pokřtěn budoucí následník britského trůnu, malý princ George.

Přestože šlo o soukromou ceremonii, jíž se účastnili jen členové britské monarchie a nejbližší přátelé královského páru, tato událost neunikla davům zvědavců a příznivců královské rodiny, které se před Svatojakubským palácem shromažďovaly už od brzkého rána.

Veřejnost tak měla příležitost spatřit malého George poprvé od doby, kdy jej rodiče po jeho narození ukázali před londýnskou porodnicí.

Kmotry britského prince vybrali Kate s Williamem z řad svých přátel a širšího okruhu rodiny. Jsou jimi hrabě Earl Hugh Grosvenor, bývalý tajemník královského páru Jamie Lowther-Pinkerton, blízká přítelkyně princezny Diany Julia Samuel, přítel ze studií na univerzitě St. Andrews Oliver Baker, kamarádka Kate Emilia Jardine-Patersonová, Williamův kamarád William van Cutsem Williamova sestřenice Zara Tindall.

Královský pár zde, jakož i dříve při jiných oficiálních příležitostech, porušil zkostnatělé aristokratické tradice - běžným standardem totiž je, že kmotry královského potomka bývají obvykle členové královských rodin ze zahraničí.

Prince rodiče oblékli do slavnostního křestního roucha. Jedná se o repliku šatů, ve kterých nechala pokřtít svou nejstarší dceru královna Viktorie a v nichž byl pokřtěn i princ William.

Britská královská mincovna vydala u příležitosti křtu prince George sérii pamětných zlatých a stříbrných mincí. K mání jsou zlaté mince o hmotnosti 1kg za 80.000,- liber, ale i pamětní mince za pár liber dostupné pro všechny.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video