Zajímavá listopadová data z pohledu astrologa | e15.cz

Zajímavá listopadová data z pohledu astrologa

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Každý den, který se vyznačuje zajímavou kombinací čísel přitahuje pozornost. Nejinak je tomu i u dnů 1.11.2011 a 11.11.2011. Pět, resp. šest jedniček, které v datech najdeme, jsou dostatečně zajímavou kombinací. Z pohledu astrologického se nám na ně podíval astrolog Pavel Hanzal.

Datum 1.11.2011

Luna je ve znamení Kozoroha v napětí se Saturnem ve Vahách. To je konstelace, která napovídá o určitém citovém nesouladu. Zároveň je ovšem silně obsazeno znamení Štíra planetami Slunce, Merkur a Venuše. Tyto konstelace naopak podporují hluboké city a emoce, ale také zároveň určitou skrytost prožitků.

Pokud si to tedy poskládáme, tak je patrné, že pro tento den bude velmi důležitá otevřenost a schopnost projevit lásku druhému člověku. Jakákoliv uzavřenost v citové sféře se může stát problémem. Je dobré, aby si lidé v tento den dali pozor na jakékoliv vzájemné výčitky. Úroveň myšlení a komunikace může být vachrlatá, neboť planeta Merkur, která má toto v popisu práce, je v napěťové vazbě s Marsem ve Lvu.

Vše bude ovlivňovat i vnitřní a emocionální harmonie. Vyplatí se spíše preferovat pohodu a rozumný přístup, než případné problémy nebo diskuse vyhrotit a tlačit pouze směrem do vlastních představ. Zlatá střední cesta bude tou pravou volbou. Přesto platí, že kdo má svojí vizi, která neubližuje druhým, je promyšlená a smysluplná, tak má šanci uspět! Ovšem je třeba se vyhnout mamonu a nenasytnosti v jakékoliv sféře našeho života.

Datum 11.11.2011

Zde nemůže pozornosti astrologa uniknout přechod ohnivé a energické planety Mars ze znamení Lva do znamení Panny. Lidé tedy pocítí změnu zájmu o společenské dění, prosazování se v oblasti kariéry a témata zábavy v novou oblast, kterou bude spíše zaměření energie na detail a konkrétní životní situace. Přesto Mars neuteče vlivu planety snů, vizí a iluzí Neptun.

Opozice mezi těmito planetami může přinášet nenaplněná očekávání. To platí i v případě, že se na tento den budeme dívat z pozice párů, které si hodlají říci své ano. Tomu nemusí prospět ani kvadratura mezi Lunou, planetou citů, a Marsem. Zde je na místě doporučení, aby lidé měli ujasněné, jaké hodnoty od života nebo nového svazku chtějí. Nic ale není tak černobílé a proto zde najdeme i příjemný vliv dobroděje – planety Jupiter. Ta nabízí energii v duchu přísloví „vše se v dobré obrátí“.

Ovšem není dobré spoléhat pouze na příslovečné štěstí, ale je potřeba pro spokojenost a úspěch také něco udělat a mít vše důkladně rozvážené. Merkur v konjunkci s Venuší ve znamení Střelce nabízí dobrou a svižnou komunikaci a myšlení. Slunce ve znamení Štíra přináší informaci o tom, že základní energie, které mají vliv na lidské Já, jsou silně citlivé, empatické a nabízejí schopnost pronikat do druhých lidí. Slunce ve Štíru zároveň varuje před žárlivostí a chutí „někomu něco vrátit“.

Z numerologického pohledu si musíme uvědomit, že tak velké množství jedniček jednoznačným způsobem vyjadřuje silný individualismus a sebestřednost. Proto je nutné, aby si lidé v tyto dny uvědomili, že každý jedinec je součástí celku a není vhodné se prosazovat díky potlačení druhého člověka. Pozor na egoismus a tvrdohlavost, kteří rozhodně nejsou dobrými rádci!

Protože nejčastějším dotazy k takto zajímavým termínům se poutají ke svatebnímu dnu, tak bych rád doplnil, že klíčovou roli vedle postavení planet hraje také přesný čas svatebního obřadu. Teprve podle něho je možné definovat konkrétní oblasti, které budou novomanželé řešit nebo naopak kde se jim bude dařit.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video