Zajímavosti: Plovoucí domy jako z bondovky | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Zajímavosti: Plovoucí domy jako z bondovky

mk

Britská společnost Yacht Island Designs vytvořila několik extravagantních návrhů lodí, které více než plavidlo připomínají obrovské plovoucí ostrovy. Na těchto luxusních stavbách najdete např. sopku, ulice Monaka, vodopády nebo deštný les.

Tyto jedinečné několikapatrové hausbóty, ačkoli jsou zatím ve stádiích návrhů, udivují svou propracovaností. Svému majiteli by měly poskytovat místo srovnatelné s tím, jako dnes nabízejí luxusní vyhlídkové lodě. Uvnitř bude dostatek místa pro libovolná zařízení - od obchodů a restaurací, až po kanceláře nebo pláže, doky pro jachty a čluny a přistávací plochy pro vrtulníky.

Projekt s příznačným názvem Utopie připomíná chobotnici, měl by se pohybovat díky pohonu namontovanému na každém ze čtyř „chapadel“ a být schopen měnit svou polohu. Streets of Monaco je zase věrnou plovoucí kopií centra Monaka i se závodní dráhou, paláce s kasinem a několika dalšími pamětihodnostmi města. Sopku a obří pláž pak naleznete na Tropical Island Paradise, Eastern Promise je pak evidentně určen pro saudské šejky, neboť vypadá jako obří plovoucí palác i s mešitou.

Cena těchto jedinečných staveb zatím nebyla zveřejněna. Hausbót Utopie je sice nyní k objednání přes server Firebox, ten všek cenu poskytuje pouze na vyžádání vážným zájemcům. Hned u popisu produktu však uvádí, že pokud nemáte připravených několik stovek milionů dolarů, nemusíte se s vyplňováním žádosti ani namáhat.

Autor: mk
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!