Zákaz líbání na veřejnosti. Aneb cestovní kuriozity, které vás můžou překvapit | e15.cz

Zákaz líbání na veřejnosti. Aneb cestovní kuriozity, které vás můžou překvapit

ZDROJ: Ženy - E15

Veronika Matoušková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Léto je doba dovolených. Spousta z nás míří za hranice naší republiky, a proto nás lehce může něco překvapit. Tedy – mohlo by, pokud byste zrovna nečetli tento článek.

Ošemetné líbání

Považujete za naprosto normální, že si s partnerem na ulici dáte pusu a někdy i pořádně dlouhou? Na dovolené by se vám to mohlo pěkně vymstít. Nevěříte, že by vás pusa mohla dostat až do vězení?

Dubaj

Jeden britský manželský pár si asi bude hodně dobře pamatovat, že líbat se v Dubaji je nebezpečná disciplína. Za jednu pusu v dubajské restauraci byli neprodleně zatčeni, a strávili měsíc ve zdejším vězení.

Japonsko – polibek s hvězdičkou

V Japonsku, a taktéž v Indii, považují polibek za první stupeň milostné předehry. Proto se skutečně nesluší líbat se na veřejnosti.

V Paříži kdekoliv, jen ne na nádraží!

Paříž, město lásky, k líbání přímo svádí. Nemusíte se zdráhat, jen s líbáním počkejte, až opustíte nádraží. Tam by vás mohli ostře napomenout a vykázat, s odvolávkou na zákon z roku 1910. Takže držte rty zkrátka, dokud nebudete mít za zády nádražní budovu.

USA – země mnoha názorů

To, že Amerika je zemí kuriozit a paradoxů, jsme už všichni zvyklí. Ale co se týče polibků, tak v tomto případě by se opravdu vyplatilo si pečlivě nastudovat, jak je tato „problematika“ ošetřena právě v tom státě, kam se chystáte vydat. V Connecticutu, Michiganu či Bostonu pozor na líbání v neděli. Ta má být určena duchovnímu rozjímání, a proto se líbání zakazuje. Ve státě Florida muži nesmějí líbat manželkám ňadra. V Iowě se můžete líbat až pět minut, Rhode Island dovoluje líbat se nanejvýš tři minuty a ze všeho nejpřísnější je Maryland. Ten umožňuje jen kratičký, vteřinu trvající, polibek.

Italské kuriozity

Máte rádi dřeváky? Tak raději než do Itálie jeďte do Holandska. V Itálii, konkrétněji na turisty oblíbeném ostrově Capri, jsou totiž dřeváky zakázány kvůli velkému hluku, který působí.

Jedete k moři s dětmi, které se těší na stavění hradů z písku? Pak si dejte pozor, aby to nebylo poblíž Benátek, protože na tamní pláži by vás těch pár chvilek dětské radosti mohlo v přepočtu vyjít až na 6 tisíc korun.

A další kuriozita z Itálie se týká pracovnic nejstaršího řemesla: Pokud svou dceru pojmenujete Maria, nemůže se živit prostitucí. Jak jednoduché!

„Splachovací“ zákony

Švýcaři jsou proslulí svými hodinkami, sýry, čokoládou. Ale určitě by vás nenapadlo, jaké kuriózní pravidlo platí v některých tamních městech. Po šesté hodině večer se nesmí splachovat záchod. (Nechci ani domýšlet, jak se řeší případná nutnost desetilitrového spláchnutí…)

Proti tomu v Singapuru je zase zákonem upravena povinnost splachovat veřejné toalety. Jen už se nikde neříká, jak se případně prokazuje porušení tohoto zákona, ani jak vysoká je pokuta.

Do Moskvy jen čistým autem!

Rozhodnete-li se po ruské metropoli pohybovat autem, je více než na místě zkontrolovat, zda je čisté. Ptáte se proč? Důvod je prostý. Bude-li špinavé, pak se vystavujete riziku pokuty, která není zrovna malá – v přepočtu na koruny se pohybuje kolem dvou tisíc. Pikantní na tom je ještě to, že nikde není definováno, co se už považuje za špinavé auto, a co ještě „projde.“

Kanada – mincí jen přiměřeně

Hodláte se před odletem z Kanady zbavit mincí a vysypete na prodavače několik hrstí kováků? Nesmíte se divit, když je odmítne. Má na to plné právo. Ale jako vždy – chybí definice, co je „přiměřeně“ a co už je nad limitem.

Závěrem

Ať už se rozhodnete dovolenou strávit kdekoliv, přeji vám, abyste si z ní přivezli jen hezké vzpomínky a zážitky.

Autor: Veronika Matoušková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video