V divadle ABC proběhlo poslední rozloučení s hercem a moderátorem Vladimírem Čechem | e15.cz

V divadle ABC proběhlo poslední rozloučení s hercem a moderátorem Vladimírem Čechem

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve věku nedožitých 62 let zemřel moderátor a herec Vladimír Čech. Na přání zesnulého se nekonal oficiální pietní obřad, pouze poslední rozloučení, které proběhlo v Divadle ABC.

Vladimír Čech (6. července 1951, Praha – 22. března 2013, Praha) vystudoval obor herectví na pražské DAMU a na jevištích různých divadelních scén v celé republice se objevoval po celých čtyřicet let.

Do povědomí českých diváků se však tento umělec výrazného vzhledu a silného podmanivého hlasu dostal především jako televizní moderátor ve své době velmi populární soutěže „Chcete být milionářem?“, ve které působil až do roku 2003 a díky níž opakovaně získal divácké ocenění v anketě TÝTÝ jako nejoblíbenější moderátor.

Možná méně známá je jeho politická činnost - v roce 1989 byl jedním ze zakládajících členů Občanského fóra v Pardubicích a v roce 1990 byl zvolen poslancem České národní rady.
Politku posléze opustil po návratu z desetitýdenní politické stáže v USA.

Ani v době své politické kariéry divadlo zcela neopustil a hostoval v pražském Činoherním klubu, poté hrál na scéně divadla Rokoko. Po několikaletém působení na volné noze se vrátil do stálého divadelního angažmá v roce 2006, kdy se stal členem Městských divadel pražských.

Poslední roky bojoval s vážnou nemocí - tzv. Lynchovým syndromem. Nemoc však zkomplikoval zápal plic, kvůli němuž byl herec před čtrnácti dny převezen do nemocnice a bohužel zákeřné nemoci podlehl.

Poslední rozloučení s Vladimírem Čechem proběhlo v Divadle ABC ve středu 27. března 2013 v 11 hodin. S Vladimírem Čechem se kromě rodiny, přátel a kolegů z Městských divadel pražských, mezi nimiž byli mj. Jan Vlasák, Jiří Klem, Stanislav Fišer, Dana Batulková, Jitka Smutná, Veronika Kubařová či Evellyn Pacoláková, přišli rozloučit také Petr Bendl, Jan Rosák nebo Valerie Zavadská.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video