Zemřel herec Radoslav Brzobohatý. Dnes by mu bylo 80 let | e15.cz

Zemřel herec Radoslav Brzobohatý. Dnes by mu bylo 80 let

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Den před svými osmdesátými narozeninami náhle zemřel jeden z nejslavnějších českých herců Radoslav Brzobohatý. Smutnou zprávu potvrdil jeho syn Ondřej.

Představitel mnoha významných rolí československého filmu se narodil 13. září 1932 v obci Vrútky poblíž Žiliny. S divadlem začínal jako ochotník ve městech Krnov a Valašské Meziříčí. Od r. 1950 studoval v Praze na DAMU herectví, po absolutoriu nastoupil r. 1955 Městského divadla v Kolíně. Poté působil v severočeském Mostě a dalších městech, až v roce 1962 definitivně zakotvil v Praze.

Během své letité herecké kariéry ztvárnil role v mnoha divadelních představeních i ve známých českých filmech, jako Všichni dobří rodáci, Sněženky a machři, Ucho, Pěnička a paraplíčko a také v seriálech 30 případů majora Zemana, F. L. Věk nebo Ulice.

Byl celkem třikrát ženatý, se svou první ženou, Jarmilou Kolářovou, měl dceru Radanu a se svou třetí ženou, Hanou Gregorovou, syna Ondřeje. Jeho druhou manželkou byla populární herečka Jiřina Bohdalová, se níž.se po dlouhých letech objevil ve filmu v roli vysloužilého učitele Oty, která zároveň byla i jeho rolí poslední. Letos na jaře byl v televizní anketě TýTý uveden do Dvorany slávy.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video