Zemřel zpěvák Pavel Bobek | e15.cz

Zemřel zpěvák Pavel Bobek

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po dlouhém těžkém boji s vážnou nemocí dnes zemřel ve věku 76 let známý český zpěvák Pavel Bobek. Smutnou událost oznámila jeho dcera Klára Mixová.

Pavel Bobek se narodil 6. září 1937 v Praze. Po ukončení gymnázia studoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství ČVUT v Praze. zpěvu se věnoval již během studia - zpíval ve fakultní kapele Fapsorchestra, později ve Studiu bigbeatové hudby a od roku 1959 v divadle Paravan.

V letech 1963–1965 působil jako zpěvák skupiny Olympic, od roku 1966 vystupoval nejčastěji s Country Beatem Jiřího Brabce. Společně s ním se v roce 1967 stal stálým členem divadla Semafor, v němž působil až do roku 1990. Roku 1980 byl oceněn ziskem Zlaté porty za zásluhy a rozvoj country music. V roce 1996 neúspěšně kandidoval za ODA na Svitavsku do senátu.

Mezi jeho největší hity patří předělávky zahraničních písní jako Oh Ruby, nechtěj mi lásku brát s českým textem Jiřího Grossmanna, Veď mě dál, cesto má nebo duet s Marií Rottrovou S tím bláznem si nic nezačínej. V poslední době vystupoval se skupinou Malinaband v čele s Lubošem Malinou. V roce 2013 byl Akademií populární hudby zvolen do Síně slávy. Zdroj: Wikipedia

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video