(Video) Zpěvák Marian Vojtko: Kdybych nebyl tak línej, začnu zpívat pořádně | e15.cz

(Video) Zpěvák Marian Vojtko: Kdybych nebyl tak línej, začnu zpívat pořádně

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mariana Vojtka znají čeští hudební příznivci především z jeho rolí v muzikálech (např. Dracula, Kleopatra, Mona Lisa, Golem, Tři mušketýři, Angelika atd.). Jak se aktuálně vyvíjí jeho pěvecká kariéra a proč o sobě tvrdí, že by měl přestat být na zpívání líný?

Původem slovenský zpěvák vystudoval operní zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a právě díky muzikálům již léta působí v České republice. Za svůj výkon v muzikálu Zdeňka Bartáka Baron Prášil získal v roce 2011 prestižní Cenu Thálie.

K opeře má však vřelý vztah dodnes. Dlouhodobě působil jako host v operním souboru Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde účinkoval v operách W. A. Mozarta Don Giovanni, Kouzelná flétna, Così fan tutte, a rovněž účinkuje v operetních představeních Hudebního divadla Karlín. „Opereta má k opeře strašně blízko, takže tam se musí hlasová technika ještě udržovat, za což jsem rád“ tvrdí Marian.

Jaká je jeho vysněná role a proč se tajně chodí dívat na choreografie nového muzikálu Mata Hari? Na celý rozhovor v pořadu City look TV Metropol se můžete podívat na následujícím videu:

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video