Zuzana Dřízhalová patronkou fotografické soutěže Představy o naději | e15.cz

Zuzana Dřízhalová patronkou fotografické soutěže Představy o naději

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká herečka Zuzana Dřízhalová, která se také v minulosti z onkologického onemocnění vyléčila, se v České republice stala patronkou fotografické soutěže s názvem „Představy o naději“.

Již druhý ročník této mezinárodní soutěže Představy o naději s podtitulem „Vytrvalost, odvaha a inspirace“ je určen všem pacientům s onkologickým onemocněním, lidem, kteří se již zdárně vyléčili, ošetřovatelům, rodinným příslušníkům či přátelům lidí s onkologickým onemocněním. Zuzana Dřízhalová chce prostřednictvím své patronace povzbudit všechny onkologicky nemocné a podpořit je v jejich nelehké životní etapě.  „Chtěla bych podpořit Vás všechny, kteří touto nemocí procházíte, a vyzvat Vás k účasti v soutěži. Nejenže sami přijdete na jiné myšlenky, ale můžete prostřednictvím fotografie dát naději i dalším nemocným lidem a jejich blízkým.“ Fotografie zaslané do soutěže mohou zobrazovat jakýkoliv motiv vyjadřující naději a odvahu. Konkrétní podoba či umělecké vyjádření fotografií není nijak stanoveno, záleží jen a pouze na autorovi a jeho uměleckém pojetí.

Autor: Ženy - E15
Vítěz mezinárodní soutěže získá zájezd pro dvě osoby do tureckého Istanbulu a také peněžní cenu v hodnotě 7000 Euro. Další dva výherci získají peněžní cenu 1500 Euro. Hodnotit se bude jak samotná fotografie, tak i její název a popis. V České republice připravuje hlavní koordinátor soutěže, občanské sdružení Lymfom Help, pro účastníky z naší republiky také několik hodnotných cen a uspořádání veřejných výstav v Praze, Brně a Olomouci.

Občanské sdružení LYMFOM HELP vzniklo v září minulého roku a jeho hlavním cílem je spojovat nemocné s maligním lymfomem, jejich blízké, lékaře, zdravotnický personál a všechny ty, kteří se chtějí podílet na osvětové činnosti v problematice maligního lymfomu. Ročně totiž na maligní lymfom umírá přibližně 200 tisíc lidí na celém světě a od počátku 70. let minulého století jeho výskyt vzrostl o 80 procent. I přesto však zůstává jedním z nejméně známých druhů onkologického onemocnění a povědomí široké veřejnosti o této nemoci je velmi malé. LYMFOM HELP je též zřizovatelem internetové stránky www.lymfomhelp.cz, kde je možné získat všechny podstatné informace o tomto onemocnění a o této fotografické soutěži. Na webové stránce je také zřízen prostor na zodpovězení otázek pacientů lékařem, či uveřejnění příběhů pacientů, kteří nad onemocněním zvítězili a mohli by se tak stát povzbuzením pro ostatní.  

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video