Jak se rodí bio aneb nová dětská publikace o ekologickém zemědělství | e15.cz

Jak se rodí bio aneb nová dětská publikace o ekologickém zemědělství

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
PRO-BIO LIGA vydala novou ilustrovanou vzdělávací publikaci o ekologickém zemědělství „S Biáčkem na ekostatku aneb jak se rodí bio".

Publikace je podpůrným vzdělávacím materiálem pro environmentální výchovu.

Plně ilustrovaná publikace je 36-ti stránkový průvodce světem produkce a výroby biopotravin v režimu ekologického hospodaření. Ilustrace výtvarnice Jitky Petrové jsou doplněny popisným a encyklopedicky stručným textem Jany Průšové, která je i autorem konceptu knihy.

Oslík Biáček během 6 kapitol provází čtenáře zrodem biopotravin, které mohou najít na stole třeba při snídani, tedy vznikem chleba, sýru, čaje, ovoce, zeleniny a vajec. Popis zachycuje cestu od pole, sadu a pastviny až na stůl. Sedmá kapitola je věnována životu na ekostatku a zachycení práce rodiny ekosedláka během jednoho dne. V poslední, tj. osmé kapitole představuje Biáček dětem ostatní zvířata žijící na statku.


Autor: Ženy - E15


Publikace je určena společnému čtení dětí s rodiči, vzdělávacím zařízením – mateřským školám, I. stupni základních škol i střediskům environmentální výchovy a mateřským centrům.

Mateřským a základním školám je publikace v počtu max. 10 kusů poskytována při osobním odběru zdarma. Při zasílání publikace poštou je účtován distribuční poplatek 100,- Kč za 1.výtisk a 50,- Kč za každý další. Cena pro ostatní zájemce činí 100,- Kč/výtisk plus poštovné a balné. K publikaci jsou dodávány také další podprůné materiály: pexeso a nálepky. V současné době se připravuje webový vzdělávací projekt www.biacek.cz založený na ilustracích z knihy.

Publikace vznikla díky laskavé podpoře MZe a členů sdružení PRO-BIO LIGA, je vytištěna na recyklovaném papíře a má kroužkovou vazbu.

18. ledna 2009

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video