4 kroky k dokonalému kočárku | e15.cz

4 kroky k dokonalému kočárku

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Je vaším domovem velkoměsto, nebo vesnice? Bydlíte v přízemí nebo ve třetím patře bez výtahu? Jezdíte autem nebo se musíte spoléhat na MHD? Zdají se vám takové otázky zbytečné? Pak budete mít nákup kočárku rozhodně těžší. Odpovědi na tyto otázky vám totiž odhalí, jaký kočárek je pro vaše potřeby ten správný.

Jaká kolečka? Rozhodne terén!

Pokud bydlíte ve městě a s kočárkem budete jezdit hlavně po chodnících a rovném terénu, jsou pro vás vhodnější menší a tvrdší otočná kolečka, na kterých se bude kočárek tlačit snadněji. Do nerovného terénu a do přírody se hodí spíše dětské kočárky s většími nafukovacími kolečky, která jsou sice těžší, ale poradí si i s polními výmoly.

Tip: Ať už procházíte hluboké nebo sportovní kočárky, vždy sledujte typ koleček a kvalitu konstrukce.

Na hmotnosti záleží

Budete kočárek často přepravovat, skládat a zase rozkládat? Potřebujete ho několikrát denně dostat do autobusu či tramvaje? Pak by jeho váha měla být co možná nejnižší a skládání snadné. Kočárek do terénu nemusí být extra lehký, ale ten městský musí být mnohem lehčí a obratnější, abyste s ním zvládla manipulovat bez pomoci druhých – na to jsou ideální golfové kočárky, ale ty jsou vhodné až pro větší dítka.

Sportovní kočárekAutor: Ženy - E15

Tip: Nízká hmotnost kočárku by nikdy neměla být na úkor stability a pevnosti konstrukce. Zkuste si kočárek osahat, složit a rozložit. A pokud se vám bude zdát vratký či při skládání budete mít pocit, že se každou chvilku rozpadne, raději sáhněte po jiném.

A co výbava? Obejdete se bez ní?

Zjistěte si, jaké vybavení je v ceně kočárku. Na první pohled vyšší cena může být způsobena tím, že ke kočárku obdržíte tašku, pláštěnku či autosedačku. Pokud ke kočárku žádné vybavení není, spočítejte si, na kolik vás celkové vybavení vyjde.

Tip: Podívejte se na kombinované kočárky, které obsahují konstrukci, hlubokou korbu, sportovní nástavbu a někdy také autosedačku.

Pozor na drobnosti!

Jak velký je košík? Vejde se vám tam kabelka a nákup, který každý den nosíte z obchodu? A co rukojeť? Lze ji převrátit? Jak dobře se drží? Lze potahy snadno omývat či prát? Nebojte se ptát na všechno, co vás zajímá. A rozhodně požadujte, aby každá drobnost, na které vám záleží, byla tak, jak chcete. Přeci jen se toho s kočárkem najezdíte víc než dost.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video