5 tipů jak vybrat ten správný vánoční dárek | e15.cz

5 tipů jak vybrat ten správný vánoční dárek

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vánoce se neúprosně blíží a s nimi i každoroční hlavolam v podobě výběru dárků. Tedy těch správných dárků, protože vymyslet dárek tak, aby se obdarovanému rozsvítily radostí oči, to není nic jednoduchého. Jak to všechno udělat, aby o vánocích zároveň nezkolaboval náš rozpočet? V tomto článku Vám dáme několik tipů, které se vám při výběru toho správného dárku budou určitě hodit.

1) zajímejte se

Pokud se svým dárkem opravdu chcete trefit „do černého“, dopřejte si nějaký čas na to dotyčného opravdu poznat. Občas stačí jen vnímat a poslouchat, abyste odhalili, po čem Vaši blízcí touží. V tomto směru je nejméně starostí s dárky pro děti – dopisy Ježíškovi totiž od nepaměti fungují skvěle. Ale zkuste přesvědčit staršího bratra nebo tchána, aby napsali Ježíškovi. Zkuste se inspirovat třeba na internetu, řada obchodníků nabízí tipy na dárky pro kamarády, partnery i rodinu.

2) sepište si to

Často nás vymýšlení jednoho dárku pohltí tak, že máme pocit, že i s těmi ostatními bude pořádaná potíž. Zkuste si vzít papír a tužku a udělat si seznam osob a nápadů na dárky. Uvidíte, že z části už to vlastně máte vymyšleno, a pro těch pár zbývajících se inspirace bude hledat mnohem snáz. Navíc s takovým seznamem máte jistotu, že na nikoho letos nezapomenete.

amplion.czAutor: Ženy - E15

3) prozkoumejte si terén předem

I když už máte nápad a víte, kam vyrazit na nákup, neuspěchejte to. Zkuste se podívat také u konkurence, než cokoli koupíte. O vánocích se obchodníci víc než kdy jindy snaží přilákat zákazníky na nejrůznější slevové akce a dárkové kupóny, je tedy dobré porozhlédnout se, kde můžete svůj dárek koupit levněji. V době internetu je otázkou několika minut porovnat ceny na trhu a vybrat si tu nejvýhodnější.

4) slevové portály – nechte se inspirovat

Pokud hledáte inspiraci a zároveň příznivou cenu, určitě nezapomeňte na slevové portály. Ty totiž nabízejí široké možnosti nákupu zboží a služeb a poskytnou Vám také řadu tipů na dárek, pokud stále váháte, co vybrat. Například slevový portál Amplion nabízí pro letošní vánoce dárkové certifikáty, při jejichž koupi máte na výběr z několika kategorií – dárky pro ženy, pro muže, dokonce i dárky po prarodiče. Každá kategorie nabízí hned několik tipů, ze kterých bude jistě snadné vybrat ten správný.

amplion.czAutor: Ženy - E15

5) a ještě jeden tip na konec

Vyplatí se při nákupu dárků myslet na zadní vrátka a pořídit ještě alespoň jeden drobný dárek do zásoby. Vánoce jsou svátky štědrosti a překvapení, a nikdy nevíte, zda Vám nevstoupí do cesty někdo, kdo ve Vašem seznamu není, ale komu byste přesto rádi udělali radost. Od toho vánoce přeci jsou.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video