7 tipů pro dokonalý dětský pokoj | e15.cz

7 tipů pro dokonalý dětský pokoj

ZDROJ: Ženy - E15
Lenka Krejcarová

Lenka Krejcarová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Snaha vytvořit dětem perfektní zázemí pro hru, učení i psaní domácích úkolů se rodičům často nepříjemně prodraží. Nechcete mít doma místo dětského pokoje černou díru vysávající rodinný rozpočet? Přinášíme vám užitečné rady, zajímavá řešení i tipy na nákup šikovného vybavení, díky kterým budete moci dopřát potomkům komfort bez utrácení.

1. Průvodce do říše snů

Odmítají vaše děti spát ve vlastní postýlce? Pořiďte jim svítícího kamaráda, který spolehlivě zažene všechny bubáky a strašidla na útěk. Roztomilého ochránce si mohou zvolit děti mezi lampičkami ve tvaru zvířátek či pohádkových postaviček.

2. Truhly a boxy plné příběhů

Lámete si hlavu nad tím, jak v malých dětech přirozeně podpořit kreativitu? Dopřejte jim truhlu plnou pohádkových kostýmů a dalších pokladů. Ukrýt do ní můžete nejen nejrůznější převleky, ale i maňáskové divadlo a další drobnosti, které je rychle přenesou do pohádkové říše.

3. Nábytek, ze kterého dítě nevyroste

Děti rostou doslova před očima. Co chvíli je jim malé oblečení a totéž platí bohužel také o židli, pracovním stole, lůžku a dalším vybavení. Nechcete-li co chvíli obíhat obchody s nábytkem, dopřejte potomkům raději kvalitní vybavení, které poroste s nimi. Vydržet jim může od základní školy až po univerzitu. Sehnat lze nejen stůl a židli, ale také praktické lůžko, které se změní po drobné úpravě z batolecí postýlky na lože pro školáka.

4. Volný prostor

Méně znamená více. Nepřipravujte děti o volné místo zbytečně objemným nebo trendy nábytkem. Raději jim dopřejte dostatek volného prostoru pro hru. Nejmladší členové rodiny si zpočátku vystačí pouze s postýlkou a několika boxíky na ukládání hraček. Průběžně je mohou doplňovat kvalitní solitéry s jednoduchým designem, které lze snadno sladit se zbytkem interiéru.

5. Stěny jako malované

Nechcete, aby se vaše dítka ve svém království nudila? Vyzdobte jim stěny stylovými tapetami nebo vtipnými samolepkami. Kromě klasických jsou k dostání i kousky, které svítí ve tmě.

Řešením, které potěší děti a přitom prakticky nic nestojí, je výstavka obrázků. Vytvořit ji můžete pomocí provázků a několika kolíčků.

6. Sezení bez chybičky

V dětském pokoji nesmí chybět kvalitní stůl a odpovídající židle. Jejich výběru se vyplatí věnovat zvláštní pozornost. Děti se u nich učí, píšou domácí úkoly nebo tvoří. Vhodnou volbou sedacího nábytku můžete naučit děti správně sedět a zároveň podpořit jejich soustředění na práci. Pro malé děti a školáky je ideální židle se stabilní základnou a podporou pro nohy.

7. Úklid hrou

Skříňky, poličky a další úložné prostory volte vždy tak, aby odpovídaly manuálním a ukládacím schopnostem dítěte. Velmi důležité je to zejména u madel a úchytek na skříňkách. Pokud dětem umožníte, aby se na úklidu podílely už odmalička, podpoříte v nich smysl pro pořádek. Nezapomeňte ani na praktickou výstavku, kde se mohou pochlubit svými výtvory.

Článek vyšel v časopise Bydlení.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery