7 věcí, které možná nevíte o infrasaunách | e15.cz

7 věcí, které možná nevíte o infrasaunách

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Víte, že se infrasauna vejde pohodlně do koupelny i ložnice? A že jsou infračervené paprsky natolik bezpečné, že je běžně používají lékaři v nemocnicích u novorozenců? Přečtěte si všech 7 zajímavostí o infrasaunách, které jsme pro vás sepsali.

1. Infrasauna se vejde i do malého bytu

Infrasaunu můžete umístit kamkoli do interiéru domu, bytu nebo chaty. Může stát v koupelně, v chodbě, v podkroví i v ložnici. K jejímu umístění totiž potřebujete jen něco málo přes 1 m2 plochy.

2. Mohou do ní i lidé se zákazem běžných saun

Jednou z největších výhod infrasauny je, že do ní mohou i lidé, kterým lékař klasické saunování zakázal. Infrasauna prospívá alergikům, astmatikům, kardiakům i lidem, kteří mají problémy s krevním tlakem.

3. Tak bezpečné, že se používají i v dětských inkubátorech

V infrasauně se nemusíte bát žádných negativních vlivů, které by na váš organismus mohly působit. Tato technologie je natolik bezpečná, že se běžně používá i v inkubátorech, kde se stará o zdraví právě narozených dětí.

4. Infrasaunu sestavíte snadno sami

Montáž infrasauny je velmi jednoduchá. Nemusíte nic bourat, složitě stavět, ani jinak upravovat prostor interiéru. Ve dvou lidech infrasaunu pohodlně smontujete a uvedete do provozu. A zvládnete to přitom za necelých 40 minut.

5. Nepotřebujete speciální zásuvku ani přívod nebo odvod vody

V průběhu montáže nepotřebujete vyvádět žádný odtok vody, ani nemusíte řešit její přívod, jak je tomu u běžných saun. Stejně tak nemusíte mít doma žádnou speciální elektrickou přípojku se silným samostatným jističem. Ke zprovoznění vám bude stačit běžná zásuvka.

6. Žádné dlouhé předehřívání

Když si plánujete prohřát tělo, chcete většinou okusit teplo na vlastní kůži hned a ne až za nějakou dobu. U infrasaun nemusíte dlouho čekat, až se dostatečně vyhřejí jako běžné sauny. Předehřátí kabiny trvá jen několik málo minut.

7. Vnitřní topidla vydrží 60 až 90 let

Pokud si pořizujete infrasaunu, můžete si v zásadě zvolit ze dvou základních druhů topidel – keramické zářiče nebo karbonové zářiče. Ať zvolíte tak či onak, můžete se těšit na dlouhou řádku spokojeného saunování. Při běžném provozu, kdy se zavíráte do kabiny přibližně 3x týdně na 45 minut, vydrží topidla 60 až 90 let.

Nalákali jsme vás? Počíhejte si na dobu, kdy budou na infrasauny akce v obchodech a užívejte si ozdravnou relaxaci v pohodlí domova ještě letos!

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video