OBRAZEM: Adventní věnec krok za krokem | e15.cz

OBRAZEM: Adventní věnec krok za krokem

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Adventní věnec je jeden z nejznámějších vánočních symbolů. Dnes vám přinášíme postup na jeho výrobu ve dvojím méně tradičním, ale působivém aranžmá.

Co k tomu budete potřebovat?

1) Zelená dřevina - jedle, smrk, borovice, zahradní dřeviny, chvojí, šišky, jeřabinové proutky, břečťan. 2) Věci na zdobení- sušené plátky citronu, pomeranče, mašle, červené kuličky, vánoční ozdoby- fantazii se meze nekladou.
3) Svíčky
4) Korpus na věnec
5) vlasec, tenký drátek, nůž, nůžky

Postup:

Smrkové nebo jiné větvičky nařežeme na délku přibližně 5-10 cm a jednu větvičku po druhé pomocí drátu připevňujeme ke korpusu tak, aby špička další větvičky překrývala konec předcházející. Místo zelených dřevin však můžete základ věnce zhotovit například celý ze šišek. Je to také jednoduché, stačí spodek šišky obtočit delším drátkem a jeho koncem pak šišku připevníte k věnci.

Zdobení věnce záleží na fantazii a vkusu každého z nás. Pro inspiraci přinášíme fotky hotových věnečků ve fotogalerii.

Připevnění svíček je jednoduché. Silnější drát nahřejeme nad plamenem a pak ho zasuneme asi 2cm do spodní části svíčky. Drátkem pak svíčku připevníme na věnec.

Věncem můžeme ozdobit svátečně stůl, velmi pěkně ale vypadají i nazdobené vchodové dveře, to pak k věnci připevníte ještě stuhu na pověšení.Vlastnoručně zhotoveným věnečkem určitě uděláte radost i svým blízkým a přátelům.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery