Bezpečnost domova začíná dveřmi | e15.cz

Bezpečnost domova začíná dveřmi

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hlavním úkolem bezpečnostních dveří je vytvořit obtížně překonatelnou překážku nezvaným hostům na vstupu do našeho objektu. Stále důležitější součástí dotvářející  je i samotný design dveří a jeho prvky viditelné zvenčí a zevnitř objektu.

Nepřehlédnutelným detailem jsou např. obvodové lišty z broušeného nerezu, které poskytují dveřím maximální odolnost a dlouhou životnost.

Moderní doba si ale kromě designu žádá a přináší propojení pasivní bezpečnosti ocelových dveří s aktivními prvky elektronické ochrany - tzv. mechatroniku. Otvírání dveří pomocí karet nebo čipů a jejich přímé propojení s docházkovým systémem je dnes již samozřejmostí ve většině kancelářských budov.

Tyto systémy vytlačují stále populárnější biometrické čtečky otisku prstu, které ve spojení s motorovou vložkou zamykají a odemykají dveře automaticky bez použití klíče.
 
5389157:normal690:true:true

Takové ovládání bezpečnostních dveří není jen doménou komerčních prostor, ale stále více proniká do bytů a domů. Výhody jsou zřejmé – nelze ztratit klíče, nikdy nezapomenete zamknout a máte detailní přehled o pohybu v objektu.

Rovněž odebrání „klíčů“ je otázkou několika sekund, aniž byste přitom museli danou osobu shánět.

5389158:normal690:true:true


Vysoká odolnost dveří bývá dána ocelovou konstrukcí, oboustranným pancéřováním, až dvacetibodovým uzamykacím systémem a speciálními kalenými kryty zámků. Dveře jsou standardně ovládány bezpečnostními vložkami, které jsou odolné proti všem známým způsobům překonání.

5389160:normal690:true:true

Všechny dveře by také měly splňovat zákonem stanovený standard pro požární odolnost. Kupř. u dveří značky NEXT je k dispozici i úprava s certifikovanou kouřotěsností. Vysoký útlum zvuku je dosažen díky kvalitní zvukové izolaci. Bez problémů je také uplatnění takových dveří v exteriéru, vydrží totiž i nejnáročnější povětrnostní podmínky.


Text a foto: NEXT
3. 3. 2009


www.next.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video