Chcete snížit náklady na Vánoce? Máme tipy! | e15.cz

Chcete snížit náklady na Vánoce? Máme tipy!

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S blížícím se koncem roku a s přípravou na vánoce se spousta z nás připravuje na to, že bude muset sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Vánoce a oslavy konce roku totiž dokážou pořádně zamávat s rodinným rozpočtem. Abyste se před přicházejícími svátky lásky a míru finančně nezruinovali, přinášíme vám několik tipů, jak ušetřit.

1) Udělejte si v tom jasno

Než vyrazíte do ulic rozzářených vánočně vyzdobenými výklady, do přeplněných obchodů plných nejrůznějších lákadel a ponoříte se do nákupní horečky, zvažte, co vlastně hledáte a kolik do dárků a výzdoby chcete investovat. Není na škodu udělat si seznam osob, které chcete na vánoce potěšit, i když zatím nevíte, jaký dárek jim věnovat.

2) Zjistěte si cenu zboží z několika zdrojů

Krásně vyzdobená výloha a spousta světel nás často okouzlí natolik, že si v obchodě koupíme věc, kterou bychom jinde koupili levněji. Pokud sháníte konkrétní dárek a chcete ušetřit, vyplatí se udělat si takový menší průzkum trhu, a to třeba pomocí internetu. Pomocí nejrůznějších portálů, které vyhledávají a porovnávají ceny, vám to zabere pár minut. Můžete pak jít najisto tam, kde vám nabídnou nejlepší cenu.

Tipy na vánoční dárky

Autor: Ženy - E15

3) E-shopy – nákup v pohodlí domova

Pokud zrovna neholdujete přeplněným obchodům, jistě už dávno patříte k zastáncům nakupování na internetu. Není nic pohodlnějšího než pár kliknutí a dodání zboží přímo do domu. Nákup v e-shopu má však často výhodu i v tom, že zboží koupíte za nižší cenu. Řada internetových obchodů také před vánoci nabízí speciální akce a slevy, které v kamenné prodejně neseženete.

4) Slevové portály – levně a rychle

Moderní doba je dobou slevových kupónů. Už dávno neplatí, že čím větší dárek pod stromečkem, tím lepší. Slevové kupóny a dárkové poukázky na nejrůznější zboží dokážou potěšit úplně stejně. A navíc si je můžete vytisknout v klidu domova. Slevový portál Amplion letos nabízí také speciální Vánoční dárkové poukazy, a to na slevy podle kategorií. Koupíte tak poukazy na dárky pro partnery, dárky pro děti, prarodiče i přátele.

Autor: Ženy - E15

A ještě předtím, než se pustíte do příprav, nezapomeňte, že vánoce nejsou svátky slev a výhodných nabídek. Je to doba, kdy bychom si kolem sebe měli vytvořit příjemnou a laskavou atmosféru. Nepodlehněte taktikám obchodníků, které vás přesvědčují, že bez drahých dárků to nejde. Jde to, a je to jen na nás.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video