Chystáte se stěhovat? Balení věcí rozhodně nepodceňujte! | e15.cz

Chystáte se stěhovat? Balení věcí rozhodně nepodceňujte!

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stěhování nepatří zrovna mezi oblíbené aktivity. Přesto se dospělý Čech v průměru mění své bydliště 3x-4x za život. Stěhujeme se kvůli studiu, do prvních podnájmů a konečně i do vlastního. Povídali jsme si s odborníky z jedné z našich největších stěhovacích firem, kteří nám prozradili, že Češi nejčastěji chybují při balení svých věcí. Poradíme vám, jak si zabalit rychle, efektivně a bez zbytečných nervů.

1. Důkladná příprava je nezbytná

Důkladnou přípravou si ušetříme nejméně polovinu práce a především nervů. Nejprve si rozmyslete, co všechno budete stěhovat a odhadněte zhruba kolik krabic a rolí obalového materiálu budete potřebovat. S tím vám může pomoci také technik ze stěhovací služby. Většina lidí má totiž tendenci podceňovat množství svých věcí, a shání pak krabice na poslední chvíli.

Nechte si buď doručit obalové materiály od profesionálů (například firma Stěhování Praha je při stěhování půjčuje zdarma) nebo si sežeňte bublinkovou fólii v hobby marketu a poptejte se v obchodech po přepravkách a krabicích. Připravte si fixy, polepky, zkrátka cokoli, co vám pomůže se posléze ve věcech orientovat.

2. Používejte jen kvalitní obalové materiály

Většinou míváme tendenci balit věci do přepravek, které nemají odpovídající nosnost nebo do krabic od banánů. Ty jsou kvalitní, ale jen při použití dna i víka zároveň! Jinak se okamžitě rozlepují. Doporučujeme proto zapůjčit si profesionální krabice na stěhování. Ideální je půjčit si půl na půl lehké papírové krabice na oblečení a plastové přepravky na drobnosti nebo křehké předměty.

www.stehovanipraha.czAutor: Ženy - E15

3. Pozor na nádobí a skleničky

Ach, ten porcelán po babičce. Tyto křehké drobnosti většinou trpí při stěhování nejvíce. Přitom stačí respektovat při balení jednoduchou zásadu: nádobí nesmí v přepravce cinkat. Zabalte každý kus zvlášť do papíru nebo bublinkové fólie a vyskládejte je – ideálně do plastové – přepravky. Nyní s přepravkou jemně zaklepte, jednotlivé kusy nádobí by do sebe neměly přímo narážet.

4. Větší a dražší předměty nechte balit odborníky

Větší kusy nábytku a cennější předměty – jako jsou obrazy nebo elektronika – nechte zabalit odborníky v den stěhování. Je to důležité z hlediska pojištění těchto předmětů i pro váš komfort. Potřebujete-li stěhovat také těžká břemena – jako jsou klavíry nebo umělecké předměty – vyberte si takovou firmu, která nabízí i tyto stěhovací služby na profesionální úrovni. Kvalitní firmy stěhují tyto předměty ve speciálních polstrovaných vozech a disponují k tomu potřebným vybavením – například schodištním robotem.

Stěhování dnes již nemusí být za trest! Se vším, včetně ekolikvidace starého nábytku nebo dočasného uskladnění vašich věcí, vám moderní firmy rády pomohou – a to za nižší ceny než si možná myslíte.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video