Chytrá hospodyňka 3. | e15.cz

Chytrá hospodyňka 3.

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak vylepšit nebo opravit chuti jídel? Jak ohřívat omáčky, co s přesolenou polévka a plno dalších rad v již třetím díle Chytré hospodyňky. 

Vajíčka v polévce
Pokud nechceme, aby se nám vajíčka v polévce srazila, rozšleháme je nejdříve zvlášť s trochou vody nebo mléka a až pak je vlijeme do vařící polévky.

Barevná polévka
Polévka získá hezkou barvu, když do ní přidáme nastrouhanou a na másle osmaženou mrkev.

Tučná polévka
Pokud nechceme, aby byla polévka příliš tučná, stačí, když na povrch položíme savý papír nebo ubrousek a tím tuk odsajeme. Tento postup můžeme opakovat.

Přesolená polévka
Přehnali jste to se solí a teď je polévka příliš slaná? Zachránit to může brambora přidaná k polévce nebo rozkvedlané vejce či troška mléka.

Pečící fólie
Při jejím použití není již třeba žádný tuk, protože se maso připravuje ve vlastní šťávě. Jídlo tak bude zdravější, a protože se chutě vzájemně propojí, tak také chutnější.

Ohřívání omáček
Omáčky ohříváme ve vodní lázni  (tedy v hrnci vloženém do dalšího hrnce s vroucí vodou) a ne přímo na plotýnce, nebude se tak připalovat.

Špízy
Rádi si pochutnáváte na špízech? A víte, že když jehlice před napichováním masa potřete olejem, půjde pak hotové maso krásně stáhnout?

Rozmrazování masa
Při rozmrazování masa z mrazáku ho nejprve přendáme na pár hodin do ledničky. Pokud bychom ho nechali zprudka rozmrazit v troubě nebo na sporáku, pustilo by hned šťávu a nakonec by bylo velmi suché.

Smažení masa
Jestliže při smažení jídel přidáme na pánev s olejem pár koleček mrkve nebo brambor, nebude se jídlo připalovat.

Příprava masa
Hovězí maso potřené před jeho přípravou směsí oleje a koňaku získá křehkost i lepší chuť. Pokud vaříme hovězí maso, přidáme do vody sklenku brandy. Maso tak dřív změkne a budeme mít i silnější vývar.

Bílek v trojobale
Když po obalení řízků v mouce, vejci a strouhance je ještě smočíme do rozšlehaného bílku, pak bude strouhanka lépe držet a smažené jídlo nenasákne tolik tukem. Strouhanku lze také před použitím navlhčit vodou, nebude brát při smažení tolik tuku a kůrka bude křupavější.

Pěkná kůrčička
Krásnou zlatou kůrčičku dosáhnete tak, že drůběž před vložením do trouby potřeme šlehačkou, nebo poprášíme lehce moučkovým cukrem. Stejný účinek bude, když maso před dopečením polijeme studeným pivem.

Kapr bez zápachu
Bahnitého zápachu, který může kapr vydávat, se zbavíme tím, že připravené porce namočíme před přípravou na několik hodin do misky s mlékem.

Lepší chuť
Ryba bude lépe chutnat, když je před smažením na pánvi potřeme směsí rozšlehaného vajíčka, solamylu a pár kapkami citronové šťávy.

Další díly Chytré hospodyňky naleznete v rubrice Zdravý domov

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery