Čistička vzduchu – móda nebo nezbytnost? | e15.cz

Čistička vzduchu – móda nebo nezbytnost?

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Se zhoršujícím se počasím zvažuje řada z nás investici do čističky vzduchu. Jde o módní výstřelek nebo by o její koupi měl uvažovat každý z nás?

Ještě v nedávné době si čističky vzduchu pořizovali pouze lidé s dýchacími potížemi, alergici a rodiny žijící v centru Prahy na prašné ulici, ale okruh uživatelů se v současné době značně rozšířil. Lidé si stále více uvědomují, že nestačí pouze léčit následky nejrůznějších onemocnění, nachlazení apod., ale zabývat se také prevencí.

Většina choroboplodných zárodků na nás číhá v našem blízkém okolí a zejména ve vzduchu, který vdechujeme. Proto je dobré pečovat nejen o naše tělo, ale také o vzduch, který pro nás může znamenat potenciální riziko nákazy. Zvláště v období se zvýšeným výskytem respiračních onemocnění, kdy v našem okolí ostatní lidé kýchají a kašlou, stáváme se ideálním terčem pro viry a bakterie. Kdo má k dispozici čističku vzduchu, má z poloviny vyhráno. Ostatní musí doufat, že budou mít štěstí, nebo zainvestovat do svého zdraví a čističku si taktéž pořídit.

Autor: Ženy - E15

Naštěstí je na trhu k dostání široká škála nejrůznějších typů a značek a vybere si mezi nimi určitě každý. Výběru ale věnujte pozornost, protože i mezi čističkami jsou značné rozdíly, a to nejen v ceně. Z hlediska principu, na kterém je čištění založeno se můžete setkat s různými výměnnými filtry, které mají ale omezenou životnost, proto již při nákupu musíme počítat s dalšími náklady na dokupování filtrů náhradních. Pokud se tomuto chcete vyhnout, existuje varianta s omyvatelným filtrem, který se nemusí měnit, ale nečistoty se z něho pouze pravidelně omývají. Dalším kritériem pro výběr dobrého přístroje by měla být spotřeba. Nikdo si asi nepřeje do domácnosti „žrouta“ elektřiny, díky kterému se při každém spuštění protočí elektroměr, natož kdyby měl být puštěný celou noc.


Některé čističky vzduchu mají v sobě zabudovaný ionizátor, který je velmi užitečný. Umělá ionizace vzduchu má totiž nemalý vliv na naše zdraví. Záporné ionty se běžně vyskytují v přírodě, u vodopádů či u moře a právě díky nim se v takovém prostředí cítíme uvolněně, dobře se nám dýchá a relaxujeme. Jelikož ve městech, v uzavřených bytech a kancelářích klesá hodnota záporných iontů pod minimální hodnotu, jsme více unaveni, trpíme migrénami, špatně spíme a i naše imunita je značně poznamenaná. Z toho vyplývá jediné východisko, a to dodávat potřebné ionty do našeho okolí uměle, a to právě ionizátorem.

Autor: Ženy - E15


Pokud o pořízení čističky vzduchu vážně přemýšlíte, prostudujte si dostupné informace na internetu a inspirujte se i zkušenostmi uživatelů v recenzích a diskuzích. Naším tipem je přístroj Ionic-CARE Triton X6, který je zlatou střední cestou z hlediska ceny a přitom spojuje všechny výše uvedené výhody. Užitečné informace a podrobnosti naleznete na www.ionic-care.cz.

8. listopadu 2010
(komerční prezentace)

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video