Dilema: koupit dům v Praze nebo v okolí? | e15.cz

Dilema: koupit dům v Praze nebo v okolí?

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rozhodli jste se koupit rodinný dům, ale nejste si jistí, jestli je lepší přestěhovat se přímo do Prahy či zvolit lokalitu kousek za městem? Pokud jste stále na vážkách, přečtěte si, jaké jsou přednosti a nevýhody obou variant.

Rozmanitější nabídky práce

Praha představuje atraktivní lokalitu především díky snadnějšímu získání práce. K bohatší nabídce pracovních příležitostí patří i vyšší průměrný plat. V hlavním městě sídlí většina velkých firem a snáze najdete také zaměstnání na částečný úvazek nebo brigádu.

Město je pro starší děti atraktivnější

Pokud máte rodinu a přemýšlíte, která volba bude pro vaše děti nejlepší, myslete na to, že primárně záleží na věku vašeho potomstva. Čím starší dítě máte, tím víc bude vyhledávat rozmanitou zábavu, kterou hlavní město nabízí. Může navštěvovat řadu kroužků nebo sportovat. Ve městě skvěle funguje městská hromadná doprava a dítě nebude závislé na vašem autě nebo spojích mimo město, které jezdí v dlouhých intervalech. V metropoli je dostupnější lékařská péče a navíc větší výběr školek a škol. Děti to budou mít všude blízko, a parky na procházky najdete na každém rohu.

Okolí Prahy nabízí klid a zeleň

Bydlení za Prahou má ovšem také své výhody. Zeleň je všude okolo a vzduch je čistší než v centru města. Za Prahou najdete klidnější prostředí bez zbytečného hluku z aut, smogu a hektické atmosféry. Pro malé děti představuje bydlení za Prahou ideální řešení a vy je můžete bez obav pustit samotné ven. Pokud máte práci v hlavním městě, dojedete do ní pohodlně autem a cesta vám bude trvat zhruba stejně dlouho jako cesta městskou hromadnou dopravou. Dům mimo metropoli navíc seženete určitě za nižší cenu. Mimopražské lokality mají také vyřešenou veřejnou dopravu, i když intervaly nejsou tak časté jako v centru.

Zprostředkovatel představuje jistotu

S prodejem nebo koupí domu se v každém případě obraťte na realitní kancelář. Realitní makléř vám předloží nabídky přímo na míru a navíc vám pomůže s veškerými administrativními náležitostmi. Při prodeji či koupi nemovitosti jde o velké částky a se zprostředkovatelem máte zaručenou orientaci v právní oblasti, čímž se vyvarujete zbytečných chyb a omylů.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video