Dny pasivních domů přinesou bezplatné exkurze i prohlídku pasivní školky | e15.cz

Dny pasivních domů přinesou bezplatné exkurze i prohlídku pasivní školky

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Od 8. do 10. listopadu se návštěvníkům otevře rekordní počet pasivních domů po celé České republice - bezmála sedm desítek. Mimo rodinných domů s velmi nízkou spotřebou energie se tentokrát navíc představí např. pasivní mateřská školka, pasivní administrativní budova či bytový dům. Pro zájemce je zároveň nachystána bezplatná exkurze po vybraných středočeských a jihomoravských domech.

„Během Dnů pasivních domů mají zájemci o pasivní bydlení možnost si přímo pohovořit s majiteli či staviteli těchto staveb, zeptat se na cokoli je zajímá a zjistit, jak budovy s nízkou spotřebou energie fungují v praxi. Právě tyto informace z první ruky jsou nejlepší obranou proti nesmyslům, které se o pasivních domech tradují,“ vysvětluje Iva Černá z Centra pasivního domu, jež Dny pasivních domů v České republice pořádá.

Centrum pasivního domu zároveň v letošním roce současně organizuje dvě bezplatné exkurze, které vyrazí v sobotu 9. listopadu do pasivních domů v okolí Prahy a Brna. „Trasy jsme naplánovali tak, aby zájemci o energeticky úsporné bydlení viděli, jak se pasivní domy staví, i jak se v nich žije. Navštíví proto jeden rozestavěný dům a dva již obydlené domy,“ přibližuje náplň exkurzí Juraj Hazucha, odborný poradce Centra pasivního domu. S ohledem na omezený počet míst je ovšem potřeba se na akci dopředu přihlásit na webových stránkách Centra.

Doprovodný program ke Dnům pasivních domů si nachystaly i společnosti, které se ve své činnosti pasivními domy zabývají. Architektonické studio Aleše Brotánka plánuje komentované prohlídky svých pasivních domů, včetně unikátního projektu pasivní mateřské školky v obci Slivenec u Prahy, společnost Kalksandstein pak, společně s otevřením svých pasivních domů v západních a středních Čechách, chystá v Plzni malou výstavou na téma fungování pasivních domů.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video