Dobromysl obecná | e15.cz

Dobromysl obecná

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dobromysl obecná je nejenom koření do různých pokrmů, ale také známý prostředek lidového léčitelství.

Popis
Dobromysl obecná je keříčkovitá, aromatická bylinka, která může dorůstat až přes 50 cm. Má kompaktní růst, díky kterému je vhodná i pro  pěstování v nádobách. Je charakteristická svými drobnými zelenými lístky a drobnými růžovými nebo fialovými kvítky. Plodem jsou hnědavé hladké tvrdky.

Pěstování
Pokud dobromysl vysazujeme ven na záhon, vyžaduje suché stanoviště s přímým sluncem. Proti mrazům je nejlépe uchráníme tím, že část rostliny přesadíme do květináče, který umístíme do skleníku nebo na okenní parapet a na jaře ji vrátíme zpět do záhonu. Listěnou nať rostliny sbíráme na sušení dvakrát ročně, v době květu před odkvetením a na podzim. Stříháme asi 5 cm nad zemí, těsně nad dřevnatými  stonky. Sušíme ve slabé vrstvě nebo ve svazečcích ve stínu, snítky pro okamžitou spotřebu sklízíme kdykoliv.

Použití
Dobromysl spolu s bazalkou patří k tradičním italským pokrmům- k pizze,k rajčatům,  na dochucování těstovin, salátu, masa. Dobromysl obecná je úzce příbuzná s majoránkou, má jako koření stejné využití, její chuť a vůně je však jemnější. Hojně se také používá ve francouzské kuchyni, a to jako součást provensálského koření. Účinky na organismus
Tato bylinka nejenom skvěle ochutí naše oblíbené pokrmy, poslouží nám ale i v případě špatného zažívání, při bolestech v krku, při nachlazení. Má antiseptické účinky, listy se žvýkají při bolestech zubů. Už samotný její název dobrá- mysl ji předurčuje k využití při špatné psychice, depresích. V lidovém léčitelství se užívá při bolestivé menstruaci, revmatických zánětech kloubů a jako močopudný prostředek.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video