Horkým trendem je grilování z místních surovin | e15.cz

Horkým trendem je grilování z místních surovin

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Parné letní večery přímo svádí k večeři s přáteli, tak proč ji neuspořádat venku? Jako malým nám stačilo opékání špekáčků na ohni, postupně jsme ale dospěli k rafinovanějším možnostem, jak si venkovní stolování vylepšit. Doporučujeme vám rozpálit gril a vyzkoušet naše speciality!

Abyste si grilování náležitě užili, použijte kvalitní suroviny od tuzemských producentů - nemusely cestovat přes celý svět a tak jsou opravdu čerstvé a výborně chutnají. Ať už se jedná o maso, sýry, ovoce nebo zeleninu, u potravin s označením KLASA si můžete být jisti, že všechny pokrmy, které připravíte, budou jednoduše výtečné.

Z kvalitních surovin umícháte nápadité marinády, díky kterým bude grilované maso dokonale ochucené, z české zeleniny, která dozrávala v ten správný čas, připravíte výtečné vegetariánské předkrmy a dokonce i ze sladkého ovoce můžete na grilu vytvořit nezapomenutelný chuťový zážitek. Stačí tak málo – grilování na čerstvém vzduchu, které jakémukoli jídlu dodá neodolatelné kouzlo, a prvotřídní ingredience.

Zkuste třeba recept na kuřecí prsíčka plněná anglickou slaninou…

Potřebujete:

• 4 ks kuřecích prsou bez kůže (RABBIT Trhový Štěpánov)
• 250 g čerstvého špenátu nebo mraženého listového špenátu (AGRO Jesenice)
• 100 g balkánského sýra (MLÉKÁRNA POLNÁ)
• 8 dlouhých plátků anglické slaniny
• sůl a špetku červené papriky

Mražený špenát důkladně očistěte a spařte v osolené vodě, nechte okapat a smíchejte s nakrájeným balkánským sýrem.

Jednotlivá prsa rozkrojte 4 kusy, lehce naklepejte a na každý přidejte směs špenátu a balkánského sýru. Plátky stočte a každý minizávitek zabalte do poloviny plátku slaniny. Potom je napíchněte na grilovací špejle a grilujte 6–7 minut z každé strany.

Více informací

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video