Infrasauna: Léčebné sluneční paprsky pro vaše tělo | e15.cz

Infrasauna: Léčebné sluneční paprsky pro vaše tělo

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hledáte během dlouhých zimních dnů způsob, jak se co nejvíc zahřát a udělat něco pro své zdraví? Teplý čaj, ponožky a ani několik vrstev oblečení už nezabírají? O klasické sauně a jejich preventivních účincích jste určitě slyšeli. Ale vyzkoušeli jste už infrasaunu?

Sauna, slovo i celý mechanismus, pochází z Finska. Úplný prapůvod sauny ale nalezneme už v pravěku. Tehdejší podoba sauny se ale od té, jak ji známe dnes, podstatně lišila. Klasický „dům s možností lázně, ve které se vzduch ohřívá pecí“ je teprve 300 let stará definice. A první sauna byla v Čechách postavena v roce 1936.

Lidé si saunování oblíbili zejména proto, že skvěle působí jako prevence proti různým druhům nachlazení, uvolňuje horní dýchací cesty a celkově zlepšuje imunitu. Dokonce díky saunování můžete být šťastnější. A to proto, že se do vašeho těla uvolňují endorfiny, tedy takzvané hormony štěstí.

Pobyt v klasické finské sauně se ale nehodí pro každého. Nedoporučuje se zejména lidem se srdečními chorobami, epilepsií, cukrovkou nebo kožními obtížemi. Pokud tedy spadáte do některé z kategorií, řešením by pro vás mohla být infrasauna.

Sauna vs. Infrasauna

Klasická finská sauna funguje na principu prudkého ohřátí těla nad jeho normální tělesnou teplotu a jeho následného ochlazení. Teplota vzduchu se při saunování pohybuje mezi 60 až 120 stupni Celsia.

V infrasauně se k prohřátí používá infračerveného záření, díky kterému se okolní vzduch ohřívá méně než v klasické sauně, a vaše tělo se tak může prohřát pěkně do hloubky (až do 4 cm). Teploty se pohybují mezi 30 až 60 stupni Celsia.

Ačkoli infrasauna nemůže nahradit veškeré výhody klasického saunování, kdy se vaše tělo otužuje a zoceluje, funguje jako skvělý prostředek k prohřátí a prokrvení celého těla.

Pobytem v infrasauně tak dosáhnete měkčí, hebčí a pružnější kůže. Blahodárné účinky má také na ucpané póry, suché ekzémy, kopřivku nebo lupenku. A napomáhá při léčbě revmatismu a artritidě. Dokonce se pravidelným pobytem v infrasauně můžete zbavit tolik nenáviděné celulitidy.

Kam s infrasaunou?

Nejlepším řešením je pořídit si infrasaunu přímo domů. Vejde se vám do koupelny, haly nebo třeba i do ložnice. Oproti klasické sauně nemusíte budovat speciální přívody a odtoky vody, případně speciální elektrické přípojky. Celá instalace zabere zkušeným technikům maximálně půl hodiny.

Navíc k zahřátí infrasauny potřebujete pouhých 5 až 10 minut, což je oproti klasické sauně značný rozdíl. Tepla si tak můžete užívat bezprostředně potom, co celí prostydnutí dorazíte domů.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video