Jak čistit nerez bez chemie | e15.cz

Jak čistit nerez bez chemie

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Také máte doma doplňky a spotřebiče z nerezu? Poradíme vám jak se zbavit šmouh a otisků bez použití zdraví škodlivých chemických prostředků.

Nerezové spotřebiče a doplňky si v našcih domácnostech získávají stále větší oblibu pro svůj ušlechtilý a elegantní vzhled. Jejich krásu však často kazí  jedna drobnost – je na nich lechce vidět kdejaká šmouha, flíček nebo otisk prstu. Veškerá elegance a líbivost je náhle tatam a zbývá akorát neustálé čištění a leštění.

Samozřejmě můžete využít drahých čistících prostředků, které však obvykle obsahují také velké množství chemie a nejsou k životnímu prostředí zrovna ohleduplné. Na některé nečistoty na nerezu však bohatě stačí využít prostředků běžně dostupných v naší domácnosti.

Tipy pro nerezPovede-li se na nerezu způsobit nějakou šmouhu nebo připáleninu, můžete využít obyčejnou sodu v prášku.

Pro lesk nerezového nádobí i spotřebičů využijete obyčejný ocet. Nádobí umyjte umyjete v horké vodě s trochou saponátu, dřez nebo spotřebiče omyjte hadříkem namočeným v horké vodě. Pokud ásledně nerez vyleštíte hadříkem namočeným v octu a utřete do sucha, získá svůj původní lesk.

Autor: Ženy - E15
 

Otisky prstů na nerezu obvykle působí hospodyňkám vrásky, neboť se jich skutečně špatně zbavuje. I na tenhle problém ovšem existuje bezchemické řešení. Použijte navlhčenou utěrku z mikrovláken, neboli tzv. „švédskou utěrku“. V tomto případě se ovšem vyplatí investice do dražších mikrovláknových utěrek a jejich laciným napodobeninám je lépe se vyhnout, jinak budete zřejmě výsledkem zklamáni.

Autor: Ženy - E15

Nelze-li se v případě mastných otisků vyhnout použití chemie, mohou vám pomoci bezchloridové prostředky na čištění skla. Rovněž existuje výběr ekologických čistících prostředků, určených speciálně pro čištění nerezu. S výběrem by vám měli poradit buďto prodejci spotřebičů nebo ve specializovaných prodejnách.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video