Jak na myčky, aby leštidlem nešpinily sklo? | e15.cz

Jak na myčky, aby leštidlem nešpinily sklo?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S myčkou je to podobné jako s ohněm. Je to dobrý sluha, ale zlý pán. Často se totiž můžete setkat s tím, že místo toho, aby myčka nádobí skleničky dokonale vyleštila, zanechá na nich bílý film, který téměř nejde odstranit. Co se děje a jak na to, aby se to již neopakovalo, se dočtete v našem článku.

Co si budeme nalhávat, myčky na nádobí jsou geniální vynálezy, které ušetří mnoho nepříjemné práce nejen ženám, ale také mužům. Občas se ale stane, že vám myčka na nádobí připraví nepříjemné překvapení a to v podobě bílého filmu, nebo skvrn na sklenicích či ostatním skleněném nádobí. Marně se jej pokoušíte umýt vodou a saponátem, je tam pořád.

Co způsobuje bílý film na skle

Na vině je tvrdost vody, nedostatečně regulovaná solí a příliš velké dávkování leštidla. Samozřejmě také kvalita skla. Čím je sklo méně kvalitní, tím více se na něm projevuje nesprávné nastavení ní myčky nádobí. Ano, i myčka nádobí jde nastavit. Jak tedy na to?

Nastavte své myčky nádobí

Zjistěte si na svých vodárnách tvrdost vody v pH. Podle tabulky v manuálu myčky nastavte dávkování leštidla. Většinou se toto provádí přímo v místě, kudy se leštidlo doplňuje. Dávkovač leštidla nastavte podle tabulky v manuálu myčky a hodnoty pH z vodárny. Z továrny jsou myčky nastaveny na prostřední hodnotu.

Je také vhodné nepoužívat tablety obsahující všechny tři přípravky pro mytí, úpravu vody a leštění. Pokud používáte všechny tři komponenty, tedy sůl, leštidlo i tablety, pak se vyhýbejte těm tabletám, které mají v sobě všechny tři složky. I tabletami dodáváte do mytí leštidlo a upravujete tvrdost vody. Je tedy ideální, pokud si svoji myčku na nádobí nastavíte, používat tablety bez soli a bez leštidla, popřípadě gel, nebo samotný prášek.

Expert Elektro nabízí 50 odběrných míst po celé ČR. Mimořádně spolehlivá doprava, pravdivé informace o skladové dostupnosti zboží.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video