Jak na vánoční atmosféru? S Dekorkama to půjde snadno | e15.cz

Jak na vánoční atmosféru? S Dekorkama to půjde snadno

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předvánoční atmosféra začíná již hned po Mikuláši. Většina domácností se začíná právě v té době zahalovat do vánočního kabátu, který je protkán světýlky, adventním věncem a jinými doplňky, které jsou symbolem Vánoc.

Adventní věnec symbolizoval již od pradávna kruh, který znamená nekonečno a věčný život. Dnes více než náboženským symbolem je hlavně moderní dekorací našich příbytků. Mělo by ale platit pravidlo sladění.

Nejdůležitější je, aby adventní věnec ladil tvarem a hlavně velikosti se stolem. Mělo by tedy platit pravidlo: na kulatý stůl se hodí kulatý věnec z nejrůznějších materiálů, ale na hranatý stůl by měl být podlouhlý věnec se svíčkami v jedné řadě nebo hranatý. Což je pro většinu z nás stále trochu zvláštní představa.

Dnes je velmi moderní skleněná dekorace s naaranžovanými perlami a svíčkami hladkých tvarů, to vše propojené spletí drátků. Nejdůležitější je, aby vše bylo jednoduché s čistými liniemi. Nehledejme v tom žádnou vědu, vždyť platí pravidlo: „V jednoduchosti je krása!“ Příliš překombinovaná dekorace často působí lacině a kýčovitě.

Dalším a asi tím nejdůležitějším symbolem Vánoc je stromeček. Existují celé knížky o tom, jak stromeček aranžovat, jaký by měl byt, jak má být vysoký atd.

A vůbec – umělý nebo přírodní stromeček? Jaké jsou pro a proti? Umělý šetří peníze, vydrží několik let, ale nevoní. Živý stromeček je sice pouze na jedny Vánoce, ale jeho vůně přispěje k té pravé vánoční atmosféře.

Dnešním trendem jsou obě varianty. Důležité je, aby i stromeček ladil s vaší vánoční výzdobou. Je jedno jestli je situovaný do jedné barvy a aranží je naprosto dokonalý nebo na něm máte všechny možné ozdoby, které vám připomenou příjemné chvilky nebo si je vyrobíte s dětmi v předvánočním čase. Za vánoční aranží se skrývá nekonečná inspirace a tvoření, plné nápadů a osobité krásy. Kouzlo vánoc a tradice jsou spjaty se zvyky a tradicemi, které přechází generacemi. Proto ať i tyto Vánoce jsou protkané pohodou a příjemnou atmosférou.

Pokud chcete najít dekorace či materiál na výrobu dekorací. Můžete si vybrat na www. dekorky.cz některé nápady či materiál, ale naleznete zde i nejrůznější interiérové a externí dekorace, doplňky a drobnosti, které nám udělají nejen radost, ale mohou být i hezký dárkem pro naše blízké.

Vaše www.dekorky.cz

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video