Jak naučit děti samostatnosti a zodpovědnosti? | e15.cz

Jak naučit děti samostatnosti a zodpovědnosti?

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jedním z hlavních úkolů rodiče je vychovat jedince, který bude samostatný a zodpovědný ve všech směrech. Jak ale k tomuto cíli dospět? Cesta není jednouchá, mnohdy trnitá, ale existuje několik technik, jak naše geny „dobře vychovat“.

Mezi tyto techniky patří různé kurzy, knihy a přístupy zabývající se výchovou či nevýchodovou dětí. Jak ale uvést teorii do praxe? Jak naučit to své již školou povinné dítko, aby si plnilo své povinnosti – uklízelo si po sobě, připravilo si věci do školy, zabalilo si na víkend k babičce a nejen to?

Na trhu existuje novinka, která vám může pomoci s převodem teorie do praxe. Jde o chytré bloky Sovíky. Jednoduchá a praktická pomůcka pro všechny, kteří chtějí své děti naučit zodpovědnosti a samostatnosti. Chytrý blok Sovík na cesty a Sovíkova domácnost jsou nejen pro děti, ale zjednoduší organizaci a chod domácnosti a přípravy na cesty.

A jak chytré bloky Sovíci vlastně fungují?

. Zaškrtávací listy s nákupním seznamem, rozpisem prací pro členy domácnosti a seznamem dárků pro členy domácnosti pomohou vašim dětem uvědomit si některé povinnosti, plnit je a nezapomínat na ně.

Uvedeme klasickou rodinnou situaci, kterou díky Sovíkům zvládne vaše rodina již v klidu. :-)

BEZ SOVÍKA

Mamka: „Jedem už pozítří k moři, můžeš se začít pomalu chystat? Zítra bychom případně dokoupili, co nemáš.“
Ferda: „A co si mám vzít s sebou? A do čeho? A kam jedeme?“
Mamka: „Vždyť jsem ti to říkala nejmíň milionkrát, do Chorvatska, vem si s sebou… Víš co? Já ti to radši sbalím sama, zapomněl bys půlku věcí.“
Ferda: „Jeee super mami.“ Ferda odchází k počítači, má maňánu a ani tušení, co všechno musí mamka zaopatřit.

SE SOVÍKEM NA CESTY

Mamka: „Jedem už pozítří do toho Chorvatska, můžeš se začít pomalu chystat? Tady máš Sovíka k moři, zítra kdyžtak dokoupíme co nemáš.“
Ferda: „OK, na jak dlouho jedeme?“
Mamka: „Na týden.“ Ferda si vezme Sovíka na cesty, utrhne list Sovík k moři a zapisuje počet dní, kam jede a začíná si balit díky seznamu věcí k moři. Mamka jen vše zkontroluje a případně dokoupí, co chybí.

Sovík na cesty a Sovíkova domácnost jsou skvělé dárky pro maminky, kamarádky i kolegyně. Nakupte Sovíky v eshopu www.cestovnipotreby.cz.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video