Jak pěstovat orchideje | e15.cz

Jak pěstovat orchideje

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dostali jste orchidej a nevíte, co s ní? Zaujalo vás její pěstování natolik, že byste rádi zkusili i další druhy? Nebo zatím jen prohlížíte regály, kde jsou orchideje, a na svou první teprve sbíráte odvahu?

Právě vám je určen náš nový seriál. Po několik týdnů se pokusíme společně s vámi pootevřít dvířka do nádherného světa orchidejí. Necháme se unášet jejich barvami a vůněmi a pokusíme se vám je představit tak důkladně, abyste si kousek exotiky mohli bez obav dopřát i doma. 

Pokud to vezmete za správný konec, snadno se může stát, že začnete s jedním Phalem a na konci své první orchidejové pětiletky budete mít byt plný desítek orchidejí všeho druhu a troufnete si i na vyšší dívčí, jako jsou Cattleye, Vandy nebo botanická drobotina.

Phalaenopsis, Dendrobium, Oncidium, Paphiopedillum, Cymbidium, Cattleya, Vanda…

Autor: Ženy - E15


To všechno jsou orchideje, které lze při správné péči dlouhodobě pěstovat a přivést ke květu i v amatérských podmínkách vašeho domova. Budeme si podrobně povídat o jednotlivých druzích, jejich nárocích a správných pěstebních postupech.

Seriál bude uveřejňován na stránkách našeho partnerského webu AbecedaZahrady.cz. První článek s názvem Jak pěstovat orchideje: tentokrát Phalaenopsis (díl I.) si můžete přečíst zde.


16. ledna 2009


Související články:
Jak pěstovat orchideje: tentokrát Phalaenopsis, díl I.
Jak pěstovat orchideje: tentokrát Phalaenopsis, díl II.
Jak pěstovat orchideje: tentokrát Phalaenopsis, díl III.
Jak pěstovat orchideje: když onemocní Phalaenopsis
Jak pěstovat orchideje: tentokrát Paphiopedilum neboli střevíčník

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video