Jak pěstovat orchideje: Orchidej jako vánoční dárek?! | e15.cz

Jak pěstovat orchideje: Orchidej jako vánoční dárek?!

ZDROJ: Ženy - E15

Kateřina Weinzetlová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rádi byste někomu věnovali k Vánocům orchidej, ale vůbec netušíte, podle čeho vybrat? Tento článek je určen vám, ale i těm, kteří dosud s pěstováním orchidejí nezačali.

Líbilo se Tak už tu máme advent a z výloh na nás pomrkává vánoční výzdoba. Nutkavá myšlenka na to, čím potěšit své blízké, se objevuje stále častěji. V tomto období vždy v květinářstvích vídám zadumané zákazníky také nad regály s vystavenými orchidejemi. Výběr rostlin je nyní opravdu přebohatý.

Otázky, které jim čtu v očích, jsou jasné: koupit, či nekoupit? A kterou vybrat? Bude se o ni obdarovaný umět postarat? Bude jej těšit dlouho, nebo darovanou orchidej, zvadlou a zničenou, vyhodí po Třech králích společně se suchým vánočním stromkem?

Bohatá nabídka orchidejí láká k nákupu

Vězte, že vhodná orchidej bude rozdávat radost dlouhou dobu a snadno se o ni dokáže postarat vaše osmdesátiletá babička v paneláku stejně jako dospívající dcera na parapetu dívčího pokojíčku či kolega na okně kanceláře.

Základ úspěchu je ve správném výběru rostliny. Jak tedy na to?


První orchidej? Jedině Phalaenopsis!


Dlouhé kvetení a nenáročná péče – to jsou hlavní důvody, proč vybrat právě Phalaenopsis. Tato orchidej nepotřebuje žádné teplotní změny, bude se jí celoročně dařit na parapetu a péče o ni zabere pár minut týdně. Kvete ochotně, dlouho a často. Co si přát víc?


Jak koupit a neprohloupitI když vás na první pohled obvykle zaujme atraktivní květ, velkou pozornost je třeba věnovat i kondici samotné rostliny. Kvalitní kořenový systém a zdravé listy jsou základem úspěšného pěstování. Všechny informace, potřebné ke správnému výběru Phalaenopsisu, najdete v článku .


Květy Phalaenopsisů hýří všemi barvami

A jakou barvu vybrat? Zhýčkaný majitel několika Phalaenopsisů už pokukuje po květech s proužky či puntíky, ale první orchidej ve sbírce může mít i jednu ze základních barev – bílou, růžovou či fialovou. Výběr takto zbarvených phalů je největší a snadno mezi nimi najdete silnou, vitální rostlinu.

Obvykle také platí, že čím jednodušší křížení, tím životaschopnější rostlina. Lépe roste, bohatěji kvete. A pokud vyberete rostlinu s více stvoly či se stvolem rozvětveným, je pravděpodobné, že i při dalším kvetení se rostlina rozzáří záplavou květů.

Autor: Kateřina Weinzetlová

Tento článek byl připraven ve spolupráci s našim partnerským webem Abecedazahrady.cz. Na co si dát při výběvu orchideje pozor?  A co obdarovanému poradit do začátků? Další informace a návod k pěstování  pro začátečníky naleznete v tomtohttp://www.abecedazahrady.cz/Homepage/Jak-pestovat-orchideje-Phalaenopsis-vanocni-darek-i-pro-zacatecnika/sc-61-sr-1-a-2196/default.aspx článku.Související články:


Autor: Kateřina Weinzetlová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video