Jak si vybrat finančního poradce? | e15.cz

Jak si vybrat finančního poradce?

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Finanční poradenství dnes dělá kde kdo. Možná i vás již oslovil někdo z vašich přátel nebo známých s tím, že by se s vámi rád sešel a něco vám nabídnul. Za takovými schůzkami se obvykle skrývá nabídka prodeje různých pojištění od společností s neznámými názvy.

Povolání finančního poradce je ale ve skutečnosti o něčem úplně jiném. Zkušený poradce svým zákazníkům nevnucuje nepotřebné produkty jen proto, aby získal provizi. Správně vybraný poradce vám pomůže ušetřit, zhodnotit vaše peníze a investovat s rozumem. Pojďme se tedy podívat na to, jak správného poradce poznat a vybrat.

Je vůbec finanční poradce v dnešní době potřeba?

Dobrý finanční poradce vám poradí a pomůže se vším co souvisí s osobními financemi. V dnešní době většina z nás využívá řadu finančních produktů a často má tolik smluv, že nám z toho jde hlava kolem. Je ale důležité, abychom měli přehled o tom, které produkty využíváme a jak jsou nastaveny. Protože se mění naše životní situace, potřeby a také finance, je třeba měnit i nastavení jednotlivých smluv.

Co všechno finanční poradce dokáže?

Především vám pomůže zorientovat se v nabídce různých finančních produktů, provede audit již existujících smluv, připraví smlouvy na nové produkty a poradí vám, jaké dokumenty je třeba mít k jejich uzavření. Schůzku si s poradcem domluvíte na dobu, která vám vyhovuje.

Díky schůzce s dobrým poradcem:

  • bude mít přehled o vašich smlouvách a jejich nastavení a může vás informovat o důležitých změnách ve světě financí,
  • připraví vám individuální finanční plán,
  • bude vám průvodcem a oporou na cestě vaším finančním životem.

Jak poznat dobrého finančního poradce?

Finančního poradce byste si měli vybrat tak, aby jednal ve vašem zájmu. Určitě nebudete chtít, aby vám smlouvy připravoval někdo, komu jde jen o výši provize za uzavřené finanční produkty. Dobrý poradce se bude zajímat o vaši situaci. Nebude na vás tlačit, že něco musíte podepsat ihned. Bez detailního pochopení vaší situace vám finanční poradce nemůže nabídnout produkty, které opravdu potřebujete.

Skutečný profesionál se nejprve dopodrobna seznámí s vaší situací a se všemi vašimi požadavky. Na základě finančního plánu a po kontrole již uzavřených smluv na finanční produkty vám pak navrhne optimální řešení, a dá vám tolik času na zvážení všech alternativ, kolik budete potřebovat.

Je vhodné vybrat finančního poradce, který spolupracuje s institucí, které důvěřujete. Modrá pyramida je společnost, která na českém trhu působí řadu let a za tu dobu si vysloužila pověst ověřené finanční instituce. Díky tomu, že Modrá pyramida disponuje týmem zkušených finančních poradců, získáte skutečně kvalitní finanční poradenství, na které se můžete spolehnout.

Velkou výhodou finančního poradenství od Modré pyramidy je systém nepřetržitého vzdělávání finančních poradců. S Modrou pyramidou získáte kvalitní finanční služby a navíc nebudete muset nikam chodit – finanční poradci za vámi přijedou kamkoliv, případně můžete využít široké sítě poradenských center.

Bližší informace o finančním poradenství naleznete přímo na stránkách Modré pyramidy.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video