Jde vytvořit vánoční atmosféru bez dekorací? Dekorky.cz Vám napoví | e15.cz

Jde vytvořit vánoční atmosféru bez dekorací? Dekorky.cz Vám napoví

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vánoční dekorace patří již od nepaměti k nadcházejícím svátkům. Vánoční výzdobou můžeme vytvořit pocit klidu a pohody. Právě toto dobře působí na lidskou psychiku a díky tomu se tyto svátky stávají synonymem pro harmonii a lásku. Vždyť v tento čas si všichni přejí „Vše nejlepší“ a i ti největší morousové se na Vás usmívají.

Můžou za to právě symboly Vánoc, což jsou ozdoby, stromečky a všudypřítomné jiné dekorace, které právě k vánocům patří. V posledních letech je na trhu nepřeberné množství různého dekoračního zboží, které přinesou tu správnou vánoční atmosféru. Je ale důležité dát pozor, ať to nepřekombinujete a nevznikne „velký kýč“. Velký svíticí Santa se před dům pravděpodobně hodit nebude.

Chcete oživit interiér svého bydlení zajímavými a hlavně netradičními dekoracemi? Vytvořte si něco, co dá Vašemu domovu vlastní styl.

Vánoční stůl - hned po ozdobení stromečku jedno z nejdůležitějších částí zdobení, jak můžete udělat Vánoce nezapomenutelnými pro všechny přítomné.

Nejdůležitější je dostatek místa na stole a manipulační prostor kolem. Nesmíte zapomenout na kombinaci skla, porcelánu a dalších doplňků včetně stolních textilií i květin. Ty by na vánočním stole neměly chybět. Je lepší zvolit více menších a nižších váz, než jednu velkou dominantní. Toto je pravidlo, které by mělo platit nejen o Vánocích. Obecně k jídlu vybíráme květy s méně výraznou vůní.

Zvykli jsme si na stůl dávat adventní věnec. Stejně tak může ale na stole působit dobře a zajímavě jedna dominantní svíce s vánoční dekorací. Při výběru svíček bychom měli sáhnout po jednoduchých liniích i barvách. Zřejmě nic do dneška nepřekonalo dlouhé bílé svíce.

Dalším poslední dobou i u nás důležitým typem vánoční aranže je adventní věnec na dveře, který nemá svíce, ale měl by korespondovat s celou výzdobou.

Pokuď chcete najít dekorace či materiál na výrobu dekorací. Můžete si vybrat na www. dekorky.cz některé nápady či materiál, ale naleznete zde i nejrůznější interiérové a externí dekorace, doplňky a drobnosti, které nám udělají nejen radost, ale mohou být i hezký dárkem pro naše blízké.

www.dekorky.cz

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video