5 tipů na snadné velikonoční dekorace v barvách jara! | e15.cz

5 tipů na snadné velikonoční dekorace v barvách jara!

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jaro je tu a velikonoce skoro za dveřma! Poradíme vám, jak si zařídít velikonoční výzdobu tak, abyste s ní nemuseli trávit mnoho času a přitom docílili maximálního efektu.

Následující dekorace využívají jednoduchého propojení vizuálního efektu symbolů jara, jimiž jsou živé květiny a velikonočních symbolů - vajíček, velikonočního zajíčka atd. Zvoleá kombinace žluté a zelené barvy navíc působí velmi svěže a vesele.

Působivou velikonoční dekoraci na velikonoční stůl vytvoříte např. naaranžováním kvtětů narcisů do jednobarevné mísy. Dno mísy vylože namočenou aranžerskou hmotou (k dostání v květinářstvích). Stonky narcisů přiměřeně zkraťte a květiny zapíchněte do připravené hmoty. Pak už stačí jen dozdobit velikonočními vajíčky.

Stejným postupem můžete vytvořit i drobnější samostatné dekorace, kde velikonoční vajíčko a květiny naaranžujete do jednotlivých menších kalíšků.

VelikonoceAutor: Ženy - E15

Vystřižením a sešitím dvou kusů látky s předkresleným jednoduchým vzorem získáte dekorativního velikonočního zajíčka, kterému stačí už jen přidat mašličku. Dolní konec samozřejmě nesešívejte, pouze začistěte okraje, abyste mohli zajíčka postavit. Ze stejného důvodu je lépe použít hrubší látku, nebude se vám dekorace kácet. Narcisky ve váze s širsím okrajem, v níž jsou tentokrát vajíčka naaranžovaná dovnitř pak dovršují sváteční atmosféru.

VelikonoceAutor: Ženy - E15

Primule jsou tradiční jarní květinou. V tomto případě dosáhla aranžerka dekorativního vzezření vkusným aranžmá na složeném prostírání pomocí dvou dalířků a hnízdečka s velikonočním vajíčkem. Hnizdo můžete vytvořit např. ze sisalové hmoty, kterou dostanete běžně v květinářstvích.

VelikonoceAutor: Ženy - E15

Skořápky vajíček nezahazujte, můžete s jejich pomocí vytvořit dekoraci, jako je např. tak na obrázků níže. která rozhodně neunikne pozornosti návštěv. Chcete li dekoraci barevnější můžete použít místo bylinek květiny a místo oblázků barený písek.

VelikonoceAutor: Ženy - E15

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video