Kytička k Valentýnu patří. Nevíte kterou vybrat? Poradíme vám! | e15.cz

Kytička k Valentýnu patří. Nevíte kterou vybrat? Poradíme vám!

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kdo se ke svátku zamilovaných nespokojí s klasickou kyticí, má dnes celou řadu možností. Každý zkušený florista dokáže poradit nebo dokonce vytvořit aranžmá, ať už podle vlastního uvážení nebo podle návrhu toho, kdo chce obdarovat.

I to nejluxusnější aranžmá a i ta nejbohatší kytice by měly být uvázány se zřetelem na toho, pro koho jsou určeny. Nikdy by tam neměly být květiny, které žena nemá ráda nebo se jí nelíbí,jejich vůně. 

====K Valentýnu patří červená barva. A růže.====
 
Růže je odedávna považována za královnu květin, symbol krásy a lásky, a možná i proto patří po mnoho let ke květinám nejprodávanějším. je všeobecně známo, že k Valentýnu se skvěle hodí červená barva, a mohlo by se tudíž zdát, že tradiční červená bude v květinových aranžmá dominovat.
 
Jednou z takových je například Black Baccara, tmavě červená růže, která má okvětní lístky jako ze sametu. Black Beauty je zase téměř černá, z červeně kvetoucích růží vyniká například odrůda Grand Gala. V poslední době se hitem stala odrůda se zajímavým názvem Hocus Pocus. Pod tímto názvem se skrývá fialovohnědá růžička, která má na okvětních lístcích žluté proužky.

Autor: Ženy - E15

Ač se to bude zdát neuvěřitelné, červené růže se velmi dobře vyjímají v červených skleničkách či vázičkách. Vázičky a květy by měly mít různý odstín.

Význam růže jako symbolu lásky má kořeny v dávných dobách. Neverbální tajná mluva kdysi vznikla v orientálních harémech, kde se často používala k předávání vzkazů mezi tajnými milenci. Růže se v kyticích a květinových aranžmá k podobnému účelu používají dodnes.

Pokud darujeme jeden květ, který je nápaditě dozdobený ozdobnou stužkou či perlou rozhodně neuděláme chybu, a pokud darujeme kytici, můžeme si být jisti, že v každém případě vzbudí nadšení. Růže je možné dobře kombinovat s ostatními řezanými květinami, například liliemi, eustomami a dalšími.

Autor: Ženy - E15

Romantická kytice „Dáma v růžovém“ vyjadřuje něžnost a radost

Růže je vpravdě univerzální květina pro ženy zamilované, energické, konzervativní, ale i něžné a společenské. Rudá růže nemůže znamenat nic jiného než Miluji tě, žlutá vyjadřuje radost, oranžová a korálová touhu Proto až budete vybírat kytici růží, vzpomeňte si jakou barvu má vaše vyvolená nejraději.


Kytice pro kreativní ženy

Tulipán je nadčasová květina, která se dá použít do klasických vazeb a zároveň se s ní dají dělat doslova zázraky, takže výsledná kytice může být ultramoderní, ve stylu přicházejícího jara či klasickém stylu.

Červené tulipány symbolizují vášnivou lásku, ale také modlitbu, oddanost a pokání. Štíhlý tvar a nonšalance květy přímo předurčují k umístění do vázy v retro stylu. Stonky nepřestávají růst ani ve váze, takže kytice tulipánů jakoby neustále zvolna tančila. V trendu Folklore lze však použít těsně svázané tulipány stejné barvy.

Autor: Ženy - E15

Velmi moderně vypadá dozdobení kytice barevným či přírodním kokosovým vláknem.

Ve stylu jarní lásky

Téměř klasickou dárkovou květinou je gerbera, které jsou na trhu v mnoha barevných variantách. K dostání jsou červené, růžové, žluté, oranžové, lososové, bílé a smetanové, existují však i dvoubarevné.

Autor: Ženy - E15

Dárková univerzální kytice ze svítivě červených gerber je doplněna trvanlivými listy Zamioculcas, nenápadným vzdušným šaterem a lehkou stuhou z organzy v barvě sladěné s gerberami. 


Letošní trend pro svátek zamilovaných kytice Par excellence


 
Velmi luxusní květinou je heliconia, která je svým výrazným liniím a lehkému nádechu exotična vhodná pro aranžmá, v němž je ústředním motivem. Pokud použijeme nápadný tvar ve spojení s romantickými květinami jako jsou třeba růže, dosáhneme silného kontrastu.

Heliconie lze použít mnoha různými způsoby. Je možné je naaranžovat například volně s kroucenými větvičkami ozdobných dřevin do vzdušného a křehkého aranžmá. Pastelové barvy heliconie vyniknou v kombinaci se světlejšími odstíny barev, především s růžovou, režnou a béžovou. 

Autor: Ženy - E15

Vyjádřit pocity k milované ženě lze i netradiční kyticí.

Miláčku, jsi k sežrání! 


Jedlá kytice z čerstvého ovoce a jemných bobulovin nebo exotických plodů potěší každou ženu.Má-li ráda sladkosti, můžete do kytice nechat vkomponovat čokoládové bonbóny, srdíčko nebo marshmallow. Pro masorádky je sladká kytice danajským darem. Více potěší kytice ze zeleniny doplněná kuličkami sýra či pikantními klobáskami.


Autor: Irena Forejtová
10. února 2011

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video