Monstera | e15.cz

Monstera

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Monstera je velmi dekorativní rostlina a pokud se rozhodnete pro její pěstování, bude vám dělat radost velmi dlouhou dobu.

Popis: Monstera je stále zelená rostlina původem ze Střední a Jižní Ameriky, kde v tropických deštných pralesech roste jako liána. Má velké dekorativní listy a množství vzdušných kořenů. Pokud jí vytvoříme dobré podmínky, může nám zdobit byt po mnoho  let.

Umístění: Vyžaduje světlé stanoviště s odraženým světem. V létě může být umístěna také venku v polostínu. V zimě by teplota neměla klesnout pod 16°C. Na tmavém stanovišti rostlina řídne.

Zálivka: Půda musí být vlhká, ovšem ne přelitá. Celoročně rosíme, občas omyjeme listy.

Hnojení: Jednou za dva týdny hnojivem pro květiny, v zimním období hnojení přerušíme.

Rozmnožování: Vrcholovými řízky se dvěma listy, nejlépe spolu se vzdušnými kořeny. Přesazujeme na jaře nebo v létě. Řízky uložíme do sklenice s vodou. Přesazujeme podle potřeby, pokud je rostlina velkých rozměrů, snažíme se alespoň vyměňovat horní vrstvu zeminy.

Poznámky: Následkem sucha rostlina žloutne, při přemokření zase tmavne. Kořenů nenechte plazit po zemi a dokud jsou  mladé, nejprve je tvarujte u rostliny a pak přivažte ke kmínku.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery