Na co si dát pozor při výběru sedací soupravy | e15.cz

Na co si dát pozor při výběru sedací soupravy

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kvalitní sedací souprava je jedním ze základů rodinné pohody. Její nákup se proto vyplatí předem důkladně promyslet a investici na několik let či desetiletí neuspěchat. Sedací soupravy je nutné vybírat s rozmyslem, spěch není dobrý rádce.

Správné umístění sedací soupravy

Předpokladem úspěchu při výběru nové sedací soupravy je dobře změřená místnost, ve které má být umístěna. Není nic horšího, než když se novotou vonící souprava nevejde do obývacího pokoje.

Před samotným nákupem je tedy potřeba dobře zvážit, do jak velké místnosti má být sedací souprava určena a jak to vypadá s rozložením ostatního nábytku. Podle toho lze pak volit správnou velikost a typ soupravy, aby po vybalení například nezasahovala do parapetu okna či neblokovala dveře a dobře zapadla do místnosti.

Volba materiálu

Kromě správné velikosti sedací soupravy je důležité se před nákupem zamyslet i nad materiálem, ze kterého je vyrobena. Prodejny JENA-nábytek mají v nabídce sedací soupravy potažené látkou, takzvanou ekokůží i pravou kůží. Každý z těchto tří materiálů má své výhody i nevýhody.

Sedací soupravy potažené látkou

Jsou vhodné do všech typů interiérů. Látkový potah se dělí do pěti kategorií podle hustoty vlákna. Pečlivě zvažte, jak moc bude sedací souprava používána, a podle toho poté zvolte správný typ potahu. Například do domácností s dětmi jsou vhodné sedací soupravy potažené látkou s teflonovou úpravou, protože se jen tak neodřou a neuškodí jim rozlitá tekutina.

Chováte doma psy či kočky, pak je dobrou volbou hladký materiál Antara, který je pěkný na pohled a zároveň vydrží i nějaké to škrábnutí zvířecím drápkem. U hrubších látek se totiž drápek snadno zachytí a poškodí jejich strukturu.

Moderní sedací souprava Flip s praktickým rozklademAutor: Ženy - E15

Sedací soupravy potažené ekokůží

Hodně zákazníků volí sedací soupravy potažené ekokůží, což je materiál vyrobený z rozdrcené zbytkové hovězí kůže, která se dobarví, nanese na látkový podklad a slisuje. Jejich cena je nižší než u sedaček z pravé kůže a rozdíl v materiálech není na první pohled znát. Životnost sedacích souprav z ekokůže je ale kratší, než když je použita pravá kůže. Pro čištění je ideální suchá pěna, protože voda může narušit strukturu materiálu.

Sedací souprava NUUK patří k nejoblíbenějším modelůmAutor: Ženy - E15

Kožené sedací soupravy

Královnou mezi potahovými materiály je pravá hovězí kůže, která je velmi odolná a snadná na údržbu. Kožené sedací soupravy sice stále mají punc luxusu, jejich cena ale nemusí být závratná a lze je pořídit za několik desítek tisíc korun. Výhodou kožených sedacích souprav je delší životnost, snadná údržba a vysoká odolnost. Určitou nevýhodnou je o něco vyšší pořizovací cena ve srovnání s látkovými potahy.

Kožená sedací souprava Diplomat pro milovníky kůžeAutor: Ženy - E15

Praktický úložný prostor

Většina sedacích souprav disponuje úložným prostorem a tzv. rozkladem, který ocení zejména lidé obývající menší byty. Například mladé manželské páry rozkládací sedací soupravy s úložným prostorem často používají místo klasického lůžka. Sedací souprava na každodenní spaní by ale měla mít lamelový rošt a kvalitní matraci, která vydrží pravidelné používání.

Důvod proč koupit sedací soupravu v JENA-nábytek

V prodejnách JENA-nábytek máme v nabídce několik desítek sedacích souprav, ze kterých si vybere každý zákazník. Naše ceny patří k nejnižším na trhu, zároveň ale od našich dodavatelů požadujeme vysokou kvalitu. Nemusíte si lámat hlavu s dopravou zakoupené sedací soupravy. V JENA-nábytek nabízíme dopravu nábytku až do domu nebo bytu, jeho rozbalení, odbornou montáž, odvezení starého nábytku i závěrečný úklid místa montáže. Kompletní sortiment sedacích souprav a ostatního nábytku najdete v e-shopu JENA-nábytek.cz.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video