Netradiční velikonoční pomlázka | e15.cz

Netradiční velikonoční pomlázka

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Velikonoce jsou za dveřmi a Vy se už určitě začínáte zamýšlet nad tím, čím letos koledníky překvapíte. Potěšte je pohoštěním v netradičním duchu - velikonoční cupcakes s čokoládovými hnízdy!

Na cca 12 kousků

Těsto:
80 g krupicového cukru
110 g polohrubé mouky
110 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť
1 ČL kypřícího prášku do pečiva
1 ČL vanilkového extraktu
2 vejce

Krém:
40 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť
40 g krupicového cukru
3 PL medu nebo javorového sirupu
2 PL kakaa
18 PL ovesných vloček (případně mohou být kukuřičné lupínky, ale pozor, aby se vám příliš nerozmočily)

Dekorace: Barevná čokoládová vajíčka

Postup:

Předehřejme si troubu na 180 °C. Připravíme si papírové košíky, případně plech na muffiny, který vyložíme papírovými košíčky. Vždy je lepší zvolit kombinaci košíčků a plechu – pojistíme si tím správný tvar cupcaků.

Nejdříve smícháme prosátou mouku s kypřícím práškem na pečení a vanilkovým extraktem. V další míse vyšleháme rostlinný tuk Hera máslová příchuť s cukrem do hladké pěny a postupně přidáme všechna vejce, jedno po druhém. Nakonec přidáme mouku a vše vyšleháme do hladkého těsta. Košíčky plníme lžící do 2/3 jejich obsahu. Pečeme cca 20 minut. Zda jsou cupcakes upečené zjistíte pomocí špejle – pokud se po zapíchnutí těsto na špejli nelepí, jsou upečené. Po vytažení z trouby necháme vychladnout.

Postup krém:

V rendlíku rozpustíme rostlinný tuk Hera máslová příchuť s medem a cukrem do tekuté hmoty. Poté odstavíme z ohně a přidáme prosáté kakao a ovesné vločky. Vše pečlivě promícháme. Nakonec pomocí lžíce přidáváme na povrch cupcakes, necháme lehce zchladnout a dozdobíme barevnými vajíčky.

www.pecenijeradost.cz!

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video