Nové knihy: Kuchařka pro dceru | e15.cz

Nové knihy: Kuchařka pro dceru

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
185 vyzkoušených receptů, jak uspět hned napoprvé

Kuchařka pro dceru (nebo i sestru, snachu, vnučku, či přítelkyni) je kamarádka pro všechny dívky, které prošly kuchyní svých matek takřka nepoznamenány. Co teď? Jak se naučit vařit dobře a s chutí? Jak překonat nástrahy složitějších jídel a dosáhnout dokonalosti? Tohle všechno kuchařky-začátečnice naučí Kuchařka pro dceru tak, jak by je to naučila jejich matka, kdyby na to měla čas.
Tahle knížka je jiná než ostatní kuchařky pro začátečníky, je psaná vtipně a s láskou. Nepřikazuje, nehemží se nejasnými pojmy, nezdráhá se přesně vysvětlovat, co se děje v hrnci, a ochotně upozorní na kritické okamžiky a časté chyby.  Získáte tak rádce a kamarádku, která vás naučí o vaření přemýšlet, vezme vás za ruku a pomůže odhalit kuchyňská tajemství. A pokusí se zabránit zbytečným kulinářským katastrofám, díky ní uvaříte dokonalé jídlo hned napoprvé. Ve své kuchyni můžete vládnout vy, v dobré společnosti s pohodou a báječnou vůní. S touto knihou se naučíte úplně vše, co budete potřebovat – od špaget po svíčkovou.

Knížka kromě fotografií hotových jídel obsahuje i fotografie, které zachycují kritické okamžiky přípravy. Díky nim zvládne vaření každý. Jako bonus je do každé kuchařky vloženo 16 záložek zdarma – své oblíbené recepty nemusíte hledat – založte si je!

Autor: Ženy - E15
O autorce
Jana Zatloukalová (*1975), matka čtyř dětí, byla jednou z těch dívek, které toho doma, co se týče vaření, zrovna moc nepochytily. Když ji prázdné hrnce ve vlastní kuchyni přinutily se do vaření pustit, marně si nad hromadami zakoupených kuchařek lámala hlavu, co je to „dusit do měkka“ nebo „středně vyhřátá trouba“. Nakonec se vaření stalo jejím koníčkem a za množstvím kuchařských experimentů se objevují úspěchy. Přispívá do časopisu Apetit, provozuje kuchařský blog a sní o tom, že si jednou otevře bistro.

Příběh za knihou
Jana Zatloukalová se učila vařit sama, z kuchařek a spoustou nepovedených experimentů. Postupně se za dlouhou řadou nepovedených experimentů začaly objevovat úspěchy, na trnitou cestu, která k nim vedla, ale nezapomněla. Když její prvorozená dcerka těžce onemocněla a musela dlouhodobě ležet v nemocnici, Jana využila času, který tam trávila s ní, a začala pro ni sepisovat kuchařku, aby ji podobných problémů ve vzdálené  budoucnosti uchránila. Malá Lucinka nakonec svůj boj prohrála, ale Jana kuchařku dokončila. A z knížky původně určené jen její dceři udělala kamarádku pro všechny dívky - dcery - které, stejně jako kdysi autorka, prošly kuchyní svých matek takřka nepoznamenány. 


Nakladatelství Smart Press, s. r.o. vydává úspěšné původní české kuchařky s výjimečnou grafickou úpravou a atraktivními fotografiemi: např. Biokuchařka Hanky Zemanové, Kuchařka Zpátky domů Hanky Michopulu, Olivová kuchařka a Mořská (nejen) kuchařka z edice Jídlo jako lék.

www.smartpress.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video