Nové knihy: Kuchařka pro zdraví | e15.cz

Nové knihy: Kuchařka pro zdraví

Mgr. Dagmar Kovářů,

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Když někdo řekne "civilizační nemoci", vybaví se vám obvykle nemoci jako cukrovka, artritida, obezita, lupénka, nemoci srdce, rakovinaa další. Kniha Kuchařka pro zdraví s podtitulem Jak vhodnou stravou předcházet civilizačním nemocem se jimi zabývá právě v kontextu stravy.

Když se řekne zánět, pravděpodobně si většina z nás představí zarudlé a horké místo plné hnisavého obsahu. Samozřejmě, že toto lokální postižení je jednou z jeho forem, nicméně je potřeba si uvědomit, že zánět je obranná reakce tkáně a orgánu na poškození. Kromě infektu mohou být příčinami také chemické či fyzikální vlivy. Klasickými příznaky pak jsou bolest, otok, zarudnutí, zteplání a v neposlední řadě případná porucha funkce, zvláště pokud se jedná o orgány.
 

Autor: Ženy - E15


Každý orgán má v systému fungování lidského organismu jako celku své nezastupitelné místo. Je-li oslaben a nefunguje správně, stává se tak rizikovým místem pro spuštění dalších onemocnění, která se tak stávají nástavbovým problémem po prodělaném zánětu, popřípadě probíhají paralelně s ním.

Jak vhodnou stravou předcházet civilizačním nemocem

Kuchařka pro zdravíBarbara Rowe, Lisa Davis

brožovaná vazba
formát knihy: 191 mm x 235 mm
192 str. plnobarevných
Datum vydání: červen 2009
Nakladatel: Computer Press
Prodejní kód: KZ0094
ISBN: 978-80-251-2376-8
EAN: 9788025123768

Publikaci ja možno zakoupit zde.


Mohli bychom pokračovat celým výčtem vzájemných vztahů, na jejichž počátku stojí zánět, který oslabí orgán v jeho funkčnosti a struktuře, což je následně spouštěcím mechanismem pro jiné, mnohdy závažnější onemocnění. Platí to také opačně, některá onemocnění jsou rizikovými faktory pro vznik zánětu.

    

Autor: Ženy - E15


Autor: Ženy - E15

Ukázka z knihy


 
A to už jsou dva důvody proč se začíst do knihy, která leží před Vámi a chce Vám jednoduchou formou poradit jak minimalizovat rizika celé řady tzv. civilizačních onemocnění, která v současné době trápí lidstvo především ve vyspělých zemích, kde se rozmáhá nezdravý životní styl jako důsledek civilizace a života v poklusu.

Autor: Mgr. Dagmar Kovářů,
vedoucí oboru Nutriční asistent na Střední zdravotnické škole v Ostravě


Zdroj: Cpress
11. července 2009

Autor: Mgr. Dagmar Kovářů,

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video