Nové knihy: Olivová kuchařka | e15.cz

Nové knihy: Olivová kuchařka

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po úspěšné Biokuchařce Hanky Zemanové další kuchařka o zdravém vaření.

První kniha nové edice Jídlo jako lék, edice, v níž budeme čtenáře seznamovat s potravinami, které mají pozitivní vliv na naše zdraví. Olivy a olivový olej obsahují mnoho látek prospěšných našemu zdraví: vitaminy A, D, K a antioxidant E, který přispívá k ochraně před stárnutím, nádorovými onemocněními a prospívá stavbě kostí, nenasycené mastné kyseliny, podporující vstřebávání živin a snižující hladinu cholesterolu.
Všichni víme, že olivy a olivový olej je zdravý, málokdo ale ví, jak jejich potenciálu co nejlépe využít. Olivy a olivové oleje nabízí nepřeberné možnosti využití nejen v kuchyni, ale i v kosmetice. V této knize najdete mnoho receptů, praktických informací, a především rady a tipy.
0:normal690:true:truePoradíme, jak si vybrat olivový olej, jak s ním vařit, smažit, péct. Recepty vycházejí ze středomořské kuchyně, ale zjistíte, že s pomocí olivového oleje můžete připravit i typická středoevropská jídla. Důraz je kladen na maximální použitelnost receptů a dostupnost ingrediencí v českých podmínkách. Recepty mají spočítánu energetickou hodnotu a obsah cholesterolu. 
Zajímavá je také kapitola o tom, jak s pomocí olivového oleje účinně bojovat proti zdravotním potížím a jak jej využít v kosmetice a domácnosti.

O autorkách
Ing. Jarmila Teplíková

Autorka je zanícenou propagátorkou hub, ale i exotických a málo známých druhů zeleniny a ovoce, koření, bylin a méně známých rostlin. Své články publikuje v mnoha časopisech, vystupuje v České televizi i v Českém rozhlase Praha a přednáší. Doposud napsala šest populárně-naučných knih, například o chřestu a hlívě ústřičné.
Ing. Lenka Světová
Pravidelně publikuje články týkající se zdravého stravování dětí a pobytu dětí v přírodě v časopisu Děti a my. Při toulkách Evropou ji zaujala zejména středomořská kuchyně.
Dagmar Derré
Svého manžela doprovázela na dlouhodobých pracovních pobytech v Singapuru, v Indonésii, procestovali společně část Asie. Bohaté zkušenosti z cestován,í a zejména znalost gastronomických zvyklostí nyní využívá při publikační činnosti v českém tisku.

Autorky připravují další knihy do edice Jídlo jako lék: Ořechy, Luštěniny.

Formát 172 x 240, vazba V8 – pevná vazba, 200 stran, 349 Kč, celobarevné
Mnoho fotografií, ISBN 80-903642-9-2
Vydává nakladatelství Smart Press, s. r.o., www.smartpress.cz


 

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video